4 Basit Büyük Duvar Dekorasyonu Fikri

yemek odası boya renk seçiçi
 

Neden Büyük Çıplak Duvarları Süslemelisiniz?

Minimalist tasarım ile büyük boş duvarları tamamen boş bırakmak arasında fark vardır. Büyük boş duvarlar, bir odayı kısır, soğuk ve kişilikten yoksun bırakabilir. Ev dekorasyonuna kendi havanızı katmak, zemindeki mobilyalarla bitmemeli, evinize benzersiz bir görünüm ve lezzet katmak için duvarlarınızı çeki düzen vermelisiniz.

Büyük Duvarları Süslemek İçin 5 İpucu

Duvarlarınızı dekore etmek, diğer işler kadar iç tasarım inceliği gerektirir. Bu yedi dekorasyon ipucunu göz önünde bulundurun:

Şeyleri dengeleyin. Minimalist bir yaklaşımla veya biraz daha maksimalist bir yaklaşımla gitseniz de, yine de tüm duvar alanınızı dengelemelisiniz. Hem dağınıklık hem de çok fazla boş alan düşmandır - biraz boşluk her zaman gereklidir. Duvarlarınıza koymak istediğiniz her şeyi boyutlandırmak için elinizden gelenin en iyisini yapın ve her şeyi dengelemek için her öğe arasında ne kadar boşluk bırakmanız gerektiğini.

Diğer mobilyaları düşünün. Evinizdeki her oda muhtemelen birçok başka mobilya içerir. Salon, ebeveyn yatak odası, aile odası ve yemek odanızdaki duvarların estetiğini odanın amacına ve içindeki mobilyalara göre tasarlamalısınız. Çakışan renkler veya yerinde olmayan dekorasyonlardan kaçının.

Kişisel tarzınızı vurgulayın. Duvarlarınıza ne koyarsanız koyun, kendi kişiliğinizi ve sanatsal anlayışınızı yansıttığından emin olun. Duvar tasarımınızın birçok kişiye hitap etmesini isteyebilirsiniz, ancak onu her gün görecek olan sizsiniz. Genel anlamda görsel ilgi yaratın, ancak özellikle size hitap ettiğinden emin olun.

Duvarın kendisini dahil edin. Duvarın kendisini değiştirebileceğinizi ve ona dekor ekleyebileceğinizi unutmayın. Bir bütün olarak odadaki mobilyalarla iyi eşleşen bir boya rengi seçin ve vurgulu bir duvarda kullanın. Bu konuda, büyük ölçekli bir sanat eseri DIY projesi için kendi duvar resminizi bile boyayabilirsiniz.

İşlevselliği düşünün. Duvar dekorunu estetik görünümden daha fazlası için kullanabileceğinizi unutmayın. Örneğin, insanlara normalde olduğundan daha fazla ışık sağlamak için giriş yolu veya geniş oturma odası duvarı boyunca aplikler (duvara monte aydınlatma armatürleri) asabilirsiniz. Ya da dekoratif tabakları saklamak için yemek odanızın duvarlarında raflar kullanabilirsiniz.

4 Oda Duvar Dekorasyon Fikirleri

Büyük duvarları dekore etmek basit ve uygun maliyetli olabilir. İşte duvar dekoru için dört tasarım fikri:

Çıkıntılar ve raflar: Duvarınıza raflar ve çıkıntılar delmek, saksı bitkilerindeki yeşilliklerden mumlara ve benzerlerine kadar pek çok şeyi üzerlerinde sergileme fırsatı verir. Kitap rafları ve diğer çıkıntılar eklemek, öğeleri yarı kalıcı olarak yapıştırmadan duvar alanınızı dekore etmek için kullandığınız şeyi değiştirme özgürlüğü verir.

Aynalar: Oturma odanızın dekoruna veya evinizin diğer alanlarına büyük aynalar ekleyin. Bir ayna, duvarı meşgul göstermeden büyük bir duvara ilgi katabilir. Ayrıca ayna için hangi çerçeveyi seçerseniz seçin kişisel tarzınızı yansıtabilirsiniz. Ek olarak, bir duvara büyük bir ayna eklemek, bina sakinlerine daha büyük bir alan izlenimi verebilir, bu da daha küçük bir odada çekici bir seçenek bulabileceğiniz anlamına gelir.

Resim çerçeveleri: Evinizdeki herhangi bir odanın bir tarafını resim çerçeveleriyle dolu bir galeri duvarına dönüştürün. Bu size aile fotoğraflarını ve diğer resimleri saklamak ve kutlamak için geniş bir alan sağlarken, duvarları fazla dağınık hale getirmeden ihtiyaç duyduğunuz kadar duvar alanını doldurmanıza olanak tanır.

Duvar sanatı eserleri: Çerçeveli sanat eserlerinden duvar askılarına kadar, tüm duvarlarınıza farklı boyut ve ortamlardaki sanat eserlerini asmaktan çekinmeyin. Küçük parçaların etrafını süslemek daha kolaydır, büyük sanat eserleri ise isterseniz tüm bir duvarın veya odanın odak noktası olabilir.
Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.