Ahşap Dolaplar Nasıl Boyanır

ahşap dolap nasıl boyanır

Ahşap dolaplarınıza yeni bir boya işi, potansiyel ev alıcılarının çekiciliğini artırmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda bir odanın atmosferine gerçekten katkıda bulunabilir. Dolabınızdaki eski boyadan sıkıldıysanız, boyanızı ve fırçanızı alın ve gelin! Bu yazıda, her zaman hayalini kurduğunuz ahşap dolapları elde etme adımlarını özetleyeceğiz.
 

Ahşap Boya Seçimi


Başarılı bir uygulamasının ilk aşaması uygun bir boya seçmektir. Bu aşama için sitemizde bulunan Jotun hşap boyası çeşitleri ve renk seçimi için de Jotun ahşap boya renk kartelası sayfalarına ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Boya seçimi konusunda yardıma ihtiyacınız olduğunda bizleri arayabilirsiniz, VORTEX MİMARLIK boya danışmanları sizlerin sorularını yanıtlamaktan mutluluk duyacaktır.
 

Hazırlık Çalışması


Adım 1 - Bir tornavida yardımıyla dolapların vidalarını çıkarın ve menteşeleri güvenli bir yere yerleştirin. İş sırasında menteşeleri değiştirecekseniz, en azından birini referans olarak saklamak iyi bir fikirdir.

Adım 2 - Alandaki tüm düğmeleri ve metal armatürleri çıkarın ve bunları da saklayın.

Adım 3 - Mevcut boyayı kaldırmak için yüzeyinizi zımparalayın. Gereksiz çizikleri önlemek için mutlaka damar yönünde zımparalayın.

Adım 4 - Yüzeyiniz tamamen zımparalandıktan sonra, dolaplarınızı ılık suyla temizleyin. Toz yalnızca boyanın yapışmasını engeller, bu nedenle alanlarınızı iyice sildiğinizden emin olun. 

Önerilen Makale: Boya malzemeleri, boya teknikleri ve uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için jotun iç cephe boya fiyat listesi sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.
 

Boyama Aşaması


Adım 1 - Kendinize eski bir örtü bulun ve çalışacağınız alanın çevresine serin. Yüzeyi tek kullanımlık bir fırça ile 2 ila 3 kat astarlayarak başlayın, daima damar yönünde hareket edin. Astar uygulandıktan sonra yüzeyin gece boyunca kurumasını bekleyin.

Adım 2 - Ertesi gün, boyanızı dolaplara uygulamaya başlayın. Alanın çoğunu kaplamak için bir boya rulosu ve fırça kullanın. Ayrıca, dolapların etrafındaki boyamak istemediğiniz alanları bantladığınızdan emin olun. Maskeleme bandı çoğu nalburdan satın alınabilir. 

Adım 3 - İşlemi dolap tabanlarına ve çekmecelerine kadar tekrarlayın. Yerlerine geri takmadan önce en az iki günlük bir süre bekleyin.

Adım 4 - Ek parçaları veya armatürleri yeniden takın ve keyfini çıkarın!
 
Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.