Ahşap Pencere Çerçevesi Nasıl Boyanır

ahşap pencere nasıl boyanır

Yıpranmış görünümlü bir pencere, yeni boyanmış bir duvarın yanında daha da göze batar. Öncelikle pencerelerinizi hangi renkle boyayacağınızı düşünün. Bir kat beyaz boya parlaklaştırıcı bir etkiye sahip olacak. Ancak, belirginleştirmek için, duvarlarınızdan birkaç ton daha açık veya daha koyu olan renk tonunu seçebilirsiniz. 

Ahşap pencere boyası için Jotun ahşap boyası serisi boyalarımıza bakabilir, seçim konuşunda deneyimli personelimizden yardım alabilirsiniz.

Ahşap Pencere Boyama Aşamaları

Adım 1: Pencere çerçevesini orta dereceli bir zımpara kağıdı ile zımparalayın ve tozu temizleyin. Bunu yaparken gözlüklerinizi taktığınızdan emin olun. Çerçeveyi nemli bir süngerle silin - sadece su kullanın, sabun kullanmayın.

Adım 2: Temiz bir çizgi sağlamak için kenarlar boyunca maskeleme bandı uygulayın. Ekstra temkinli olmak istiyorsanız, gazeteyi camı da kapsayacak şekilde bantlayabilirsiniz. Katlar arasında, yapışkanın boyayı çıkarmasını önlemek için maskeleme bandını çıkarın ve tekrar uygulayın.

Önerilen Makale: Boya malzemeleri, boya teknikleri ve uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için dış cephe boya sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.


Adım 3: Güzel ve eşit bir sonuç elde etmek için ahşap deseni ile aynı şekilde tutarlı bir yönde boyayın. 2-3 saat kurumasını bekleyin.

Adım 4: Yüzeyi pürüzlendirmek için çerçeveyi hafifçe ovalayın, bu boyanın daha iyi yapışmasına yardımcı olacaktır. Çerçeveye boya, ardından açıklıklara uygulayın. Kuruması için pencereyi açık bırakın.

Adım 5: İlk katınız kuruduktan sonra, 4. adımda yaptığınız gibi ikinci katınızı uygulayın. Maskeleme bandını çıkarın ve boyayı kurumaya bırakın.


Bu aşamalar için yeterli zamanınız yoksa tüm boya uygulamalarınız için (216) 441 28 24 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz. Evinize özel boya ve malzeme seçiminden başlayarak boya uygulamasının tüm aşamalarını birlikte planlayalım!
Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.