Alanınıza Dengeyi Geri Getirecek 5 Feng Shui Rengi

feng shui duvar renkleri

Feng Shui Nedir?


Feng shui, iyi sağlık ve servet davet etmek için serbest akan enerjiyi kullanan doğal elementleri kullanır. Feng shui renkleri, alanınızda ve hayatınızda bir denge kurmanıza yardımcı olabilir.

Feng shui düşünce okulu, mekanı nasıl tasarladığımıza ve bu alanda nasıl var olduğumuza dair bir felsefeye dönüşmüştür: enerji akışını en üst düzeye çıkarmak için kendimiz, mobilya, pencere vb. nesneleri nereye yerleştiririz. Doğru yapıldığında, bu bilgi, zenginlik ve sağlığı teşvik edebilir.

Amaç, yaşamınızdaki enerji dengesini en üst düzeye çıkarmak için bir alanda dengeyi yeniden sağlamaktır. Mobilyadan duvar boyasına kadar bir odada kullandığınız feng shui renkleri önemli bir rol oynayabilir.
 

Feng Shui İçin En İyi Boya Renkleri


Boya renkleri, iyi bir feng shui'den yararlanmada güçlü bir araçtır. İşte bir alanın enerjisini nasıl etkileyebileceklerine dair açıklamalar içeren birkaç feng shui rengi.

Kırmızı, ateşi temsil eden güçlü bir renktir, böylece iyi ve kötü çok fazla enerji üretebilir. Bu nedenle, doğru dengeyi elde etmek için ölçülü kullanmak en iyisidir. Kırmızı renkle ateşle oynuyorsunuz...

Turuncu renk sosyal bir renk olarak kabul edilir ve iyi sohbeti ve arkadaşlığı teşvik edebilir. Turuncu, özellikle kışın derinliklerinde sıcaklık ve rahatlık hissi uyandırır. 

Yeşil, sağlığa odaklanan bir renktir. Sizi doğal dünyada topraklamaya yardımcı olur ve hayatınıza sakinlik getirir. Alanınızdaki dış mekanı gerçekten yakalamak için yeşil renkleri (değişen yapraklara benzer şekilde) katmanlamayı düşünün. 

Önerilen Makale: Boya malzemeleri, boya teknikleri ve uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için iç cephe boya markaları sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Mavi aynı zamanda sakinlik de getirir. Daha açık bir mavi gökyüzünü taklit etmeye yardımcı olur. Özellikle bir home-ofis veya çocuk odasında, hatta tavan boyası olarak bile kullanışlıdır. Bu, dünya üzerinizde sınırsız olduğunda büyüme ve ilerleme için fırsatlar sağlar.

Beyaz, dengeleyici bir renk görevi görür. Farklı unsurlardan köprüler kurarak mekana denge verebilir. Saf beyaz boya aynı zamanda iç gözleme ve yeniden odaklanmaya izin vererek içte ve dışta yeni bir denge sağlar. Odaya ekstra bir enerji katmanı ekleyen, yatıştırıcı bir tasarıma sahip beyaz bir duvar kağıdını da düşünebilirsiniz.
 

Başlarken


Alanınızı feng shui'sini geliştirmek için dengelemek istiyorsanız, bunu yapmanın kolay bir yolu odanızı boyamaktır. Her rengin sizi nasıl hissettirdiğine dikkat edin ve ardından boya renklerinizin en iyi şekilde çalışacağı odayı hayal edin.

Renk hayatımızda önemli bir rol oynar ve ruh halimizi yükseltebilir veya depresyona sokabilir. Feng shui ilkelerini size en uygun renklerle kullanmak, kişiliğinizi ve yaşam tarzınızı yansıtan huzurlu ve sakin bir ev yaratmanıza yardımcı olabilir.
Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.