Banyoda Ne Tür Boya Kullanmalıyım?

banyo için boya seçimi

Banyo boyamak harika bir hafta sonu projesidir. Hızlı ve nispeten kolaydır. Küçük boyutu ve az mobilyaları, kısa sürede bir odayı çeki düzen vermek isteyen hafta sonu tamircileri için ideal bir seçimdir.

Ancak banyolar, su kullanımının ve nem seviyelerinin yüksek olması nedeniyle benzersiz mekanlardır. Bu kombinasyon, bir banyoyu boya ile yenilemek söz konusu olduğunda ev sahiplerinin parlaklığı ve boya türünü dikkatlice seçmeleri gerektiği anlamına gelir.
 

Duvar Hazırlığı


Banyonuzun duvarlarını ve tavanını boyamaya başlamadan önce, küf veya banyo nemini gidermek için duvarlarınızı çamaşır suyu ve ılık su karışımı ile temizlemeyi düşünün. Astarı uygulamaya başlamadan önce bol havalandırma ve kuruma süresi bekleyin.

Önerilen Makale: Boya malzemeleri, boya teknikleri ve uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için dış cephe boya fiyatları sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.
 

Astar


Her zaman olduğu gibi, herhangi bir duvar boyasının kaplandığından ve yapışmanın güvenli olduğundan emin olmak için son renk katını uygulamadan önce yüksek kaliteli bir astar kullanılmalıdır. Ev sahiplerinin duvarlarda yoğuşma birikimini azaltmaya yardımcı olabilecek neme dayanıklı bir astar kullanmalarını öneriyoruz.
 

Nem


Banyolarda musluktan, duştan ve hatta sifonlu tuvaletten gelen havada çok fazla nem vardır. Banyo boyanızı seçerken bunu göz önünde bulundurun. Banyolar, nemi uzun süre tutan alanlar olma eğiliminde olduklarından, küf oluşumunu teşvik ederler. Bu, özellikle banyoda uygun havalandırmaya sahip değilse geçerlidir.

Bu nedenlerden dolayı küflenmeye ve neme dayanıklı boyayı düşünmenizi öneririz. VORTEX MİMARLIK olarak, Jotun’un neme ve küfe dayanıklı boyalarını da satmaktayız. Boya seçiminiz ve uygulama ile ilgili her konuda sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.
 
Parlaklık

Her iç cephe boya projesinde olduğu gibi, duvarlarınız için hangi boya parlaklığını istediğinize karar vermek isteyeceksiniz. Parlak ve yarı parlak, boyaya zarar vermeden temizlenmesi ve silinmesi en kolay olanlardır. Bu nedenle, birçok ev sahibi, nem birikmesi durumunda duvarları silebilmek için bu parlaklığı seçmektedir.


Her zaman olduğu gibi boyama projelerinize yardımcı olmak için buradayız!  Tüm boya uygulamalarınız için (216) 441 28 24 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz. Evinize özel boya ve malzeme seçiminden başlayarak boya uygulamasının tüm aşamalarını birlikte planlayalım!
 
Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.