Bebek Odası Boyası Ne Renk Olmalı

bebek odası boyama

Yakında yeni bir bebeğiniz olacağını öğrendiğiniz an, beyniniz vermesi gereken kararlarla aşırı hızlanır. Bebeğinize ne isim vereceksiniz? Bebeğinizi nasıl besleyeceksiniz? vb…

Ve bir de çocuk odası meselesi var. Elbette bu, bebek hazırlığının eğlenceli kısmı (nasıl dekore edileceğine ya da yeniden şekillendirileceğine karar vermek) ama çocuk odası renklerinde de dikkate alınması gereken çok şey var. Renk psikolojisi bize rengin ruh halini, davranışı ve hatta sağlığı etkilediğini öğretti. Ve bebeğinizin gelişim yıllarında odasında sayısız saatler geçireceğini bildiğiniz zaman, rengin bazı psikolojik etkilerini dikkate almak iyi bir fikirdir.

Kırmızı

İyi haberler ve kötü haberler var. Kırmızı bazı çalışmalarda atletik yeteneği arttırdığı gösterilmiştir. Aynı zamanda enerji veriyor. Ancak saldırganlığı artırabilir, baş ağrısına neden olabilir ve odaklanmayı zorlaştırabilir. Tüm duvarlarda kırmızıdan kaçınmak iyi bir fikirdir, ancak odadaki  bazı kırmızı aksanlar genellikle gerçekten işe yarar.

Turuncu

Turuncu sıcak ve rahatlatıcıdır. Aynı zamanda arkadaş canlısı ve sosyaldir, bu da iletişime ilham verebilir. Ancak aşırı uyarıcı olabilir ve hatta sizi acıktırabilir. Kırmızı gibi, portakal da bir bebek odasında daha küçük dozlarda kullanılır.

Önerilen Makale: Boya malzemeleri, boya teknikleri ve uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için jotun ahşap boyası renk kartelası sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Sarı

Sarı neşeli ve mutludur. Parlak sarılar güneşli ve enerji vericidir, ancak bebek için heyecan verici olabilir. Daha yumuşak sarılar konsantrasyonu teşvik eder ve hoş bir dengeleyici renk olabilir. Kırmızı ve turuncu gibi sarı, ölçülü olarak kullanıldığında iyi bir bebek odası rengidir.

Yeşil

Yatıştırıcı ve sakinleştirici. Yeşil, düşünme ve konsantrasyonun teşvik edildiği sakin bir ortam yaratır. Doğanın her yerinde bulunur ve bebek odaları da dahil olmak üzere her tür odayı dekore etmeye çok uygundur. Bir çocuk odasında ana renk olarak kullanmak veya sarı gibi daha enerji veren bazı renkleri yumuşatmak için kullanmak harika bir renktir.

Mavi

Genelde mavi sakinleştiricidir. Saldırganlık ve hatta kaygı duygularını azaltırken kan basıncını ve kalp atış hızını düşürdüğü bulunmuştur. Mavi uykuya ve sakinleştirici öfke nöbetlerine yardımcı olur. Ancak seçtiğiniz gölgeye dikkat etmeniz gerekiyor. Gri ile bir mavi üzgün hissedebilirken, parlak bir mavi çok bunaltıcı olabilir.

Mor

Mor, gölgesine bağlı olarak kırmızılar veya maviler getirebilir. Kırmızı veya mavi gibi benzer duygulara kapılır - hangisini daha çok taşıyorsa. Mor, zengin kumaşlarla iyi görünür. Pastel morlar sakinleştiricidir.

Pembe

Pembe, çoğunlukla kadınlık ile yetişkinler tarafından ilişkilendirilir. Aynı zamanda empati uyandırır ve sakinleştirici ve yatıştırıcı olabilir. Pembe zamanla rahatsız edici olabileceğinden, aşırıya kaçmamaya dikkat edin.

Gri

Gri düşünceyi, iç gözlemi ve duyguyu teşvik eder, ancak genellikle üzüntü ve yalnızlığı hatırlatır. Bebek odası için daha parlak renklerle karıştırılmış sıcak bir ton kullanın.

Nihayetinde, bebeğinizin odası hakkındaki kendi duygularınız dikkate alınmalıdır. Bebeğinizi düşündüğünüzde hangi renkler sizi mutlu, sakin ve bağlı hissettiriyor? 

Her zaman olduğu gibi, boyama projelerinize yardımcı olmak için buradayız!  Tüm boya uygulamalarınız için (216) 441 28 24 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz. Evinize özel boya ve malzeme seçiminden başlayarak boya uygulamasının tüm aşamalarını birlikte planlayalım!
Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.