Beyaz Duvarlardan Parlaklığı Azaltmanın 3 Yolu

beyaz boya

Beyaz duvarları boyarken, yeni beyaz boyanın bitmiş duvarda tam olarak nasıl görüneceğine karar vermek bazen zor olabilir. Boya örneğinde göründüğünden daha parlak olduğunu fark ettiğiniz bir beyaz boya türü seçtiğinizi fark ederseniz, parlaklığı azaltmanın için birkaç püf noktası vardır.
 

Yıkayın ve Zımparalayın


Duvarınızdaki boyanın parlaklığını ayarlarken önce ıslak bir bezle iyice silin ve kurumasını bekleyin. Eski bir tişört gibi daha yumuşak bir bez kullanın ve duvarı sert bir şekilde ovalamayın. Havayla kurumasını bekleyin, ardından boya yüzeyini ince taneli zımpara kağıdı ile ovalayın. Bu, en üstteki parlak boya tabakasını kaldıracaktır.
 

Mat Kaplama Kullanın


Yıkama ve zımparalamaya alternatif olarak, bir kat kuru parlak beyaz boyayı mat beyaz boya ile boyayabilirsiniz. Bu, şimdiye kadar yalnızca bir kat parlak beyaz boya uyguladıysanız en iyi sonucu verir.
 

Kum Eklemek


Duvarlara henüz beyaz parlak boya uygulamadıysanız, boyaya çok ince kum karıştırmak parlaklığı etkili bir şekilde azaltacaktır. Perakende boya mağazaları bunun için özel kum satar, bu yüzden önce onlarla kontrol edin.
Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.