Boya Rengi Seçiminde Yapılan 3 Yaygın Hata

boya seçimi hataları
 
Eviniz için boya renkleri seçmek sandığınızdan daha zor olabilir. Bu günlerde sonsuz sayıda seçenek var gibi görünüyor. Boya mağazasından döndükten sonra duvarlarınız yeni boya örnekleriyle kaplanabilir. Ayrıca, boya üreticileri, renk kataloglarına her yıl yeni renklerler de ekliyorlar.

Neyse ki, bir odayı boyamak, sahip olduğumuz en kolay iç tasarım uygulamasıdır. Ancak boyamak ve sonra yeniden boyamak istemeyebileceğinizden, VORTEX MİMARLIK olarak, ev sahiplerinin iç cephe boya renklerini seçerken yaptıkları yaygın hataların kısa bir listesini derledik. Bunlardan kaçının ve boya işiniz sorunsuz geçsin!
 

Yalnızca Boya Örneğine Göre Renk Seçme


Bu boya örneklerinin ne kadar küçük olduğunu gördün mü? Küçük bir renk karesine dayalı olarak bütün bir oda için bir renk seçmek yaygın bir hatadır. Gerçek boya rengi ancak odanızda ve daha büyük miktarda olduğunda gerçekten görülebilir.

Boyayacağınız odadaki rengi test edin. Duvarlarınızın her tarafında boya lekeleri olmasını istemiyorsanız, en sevdiğiniz renklerle bir poster panosuna boyayın. Bu, rengi hareket ettirmenize ve günün saatine bağlı olarak her duvarda ve farklı ışıklandırmada nasıl göründüğünü görmenize olanak tanır.

Önerilen Makale: Boya malzemeleri, boya teknikleri ve uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için iç cephe boya işçilik fiyatları sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.
 

Odayı Başka Bir Dekor Düşünmeden Boyamak


Birçok tasarımcı, boya renklerini seçmeden önce mobilya ve kumaş seçmenizi önerir. Boyamadan önce yerine birkaç eşya yerleştirebilirseniz, doğru rengi seçmek çok daha kolay olacaktır. Bu büyük mobilya parçalarını yerleştirdikten sonra, bunları tamamlayacak boya rengini bulabilirsiniz. Yastık, perde gibi aksesuarlar en son seçilebilir. Kalan bu dekoratif parçalar odayı birbirine bağlayacak ve daha ucuz oldukları için daha sık değiştirilebilirler.
 

Tüm Renklerin Aynı Olduğunu Düşünmek


Kuşkusuz yatak odanızı griye boyamak istediğinizden emin olduğunuzu varsayalım. Herhangi bir grinin işe yarayacağını varsaymayın. Griler, diğer herhangi bir renkle birlikte büyük ölçüde değişebilir. Birkaç isim vermek gerekirse mavi alt tonlu soluk griler, yeşil griler ve bej griler vardır.

Genel bir renk seçmek ilk adımınızdır. Bir sonraki adım, odadaki birçok farklı tonu denemektir. Her birinin mobilyalarınız ve aydınlatmanızla nasıl göründüğünü görmek için odadaki renk örneklerini test edin.

İster küçükten başlayıp giriş yolunuzu boyuyor olun, ister evinizdeki her odayı boyama projesini üstleniyor olun, VORTEX MİMARLIKTA her oda için en iyi renkleri seçmenize yardımcı olacak renk danışmanları vardır. Renkler seçildikten sonra işler çok daha kolay hale gelir. Büyük veya küçük her işi zamanında ve profesyonel bir şekilde tamamlayacak profesyonel boya ekibimizin de olduğunu unutmayınız.


Tüm boya uygulamalarınız için (216) 441 28 24 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz. Evinize özel boya ve malzeme seçiminden başlayarak boya uygulamasının tüm aşamalarını birlikte planlayalım!
 
Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.