Boya Yaparken Yaratıcı Olun

yemek odası boya renk seçiçi

Boş beyaz bir duvara baktığınızda ne görüyorsunuz? Biz, hikayenizin anlatılması için hazır bir fırsat, bir tuval, bir alan görüyoruz. Düzgün kenarların ve monoton kurallarını unutun, her boya projesinde yaratıcılığınızı serbest bırakma şansınız var.

Yeniden yaratılması kolay ve ucuz boyama teknikleriyle içinizdeki sanatçıyı kucaklayın. Ombreden geometrike, evinizi renkle doldurmak için uzman olmanıza gerek yok. Asla mümkün olduğunu düşünmediğiniz çarpıcı bir açıklama yapın.

Yaratıcı yönünüzü boya ile ifade etmenize yardımcı olmak için bu kılavuzu bir araya getirdik. Tüm ilham verici tavsiyeler, ipuçları ve püf noktaları ile duvarlarınızı pırıltılı hale getirmeniz gerekiyor.
 

Boya Türlerini Keşfetmek


Doğru boyayı seçmek, evinizi dekore etmek ve mobilyalarınızı ve aksesuarlarınızı dönüştürmek için bir dizi yeni olasılık sunar. Size seçeneklerin ne kadar sonsuz olduğunu göstermek için en sevdiğimiz türlerden bazılarını anlatacağız.

Önerilen Makale: Boya malzemeleri, boya teknikleri ve uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için iç cephe boya nasıl seçilir sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Metalik Boya

Size ışıltılı bir görünüm bırakan lüks bir doku için, parlak duvarlar metalik boyayı tercih edin. Metalik boyalarımızın çoğu su bazlıdır, bu da onları fırçanızdan (veya ellerinizden veya yüzünüzden…) uygulamayı ve temizlemeyi kolaylaştırır. Diğer boyalarla aynı teknikleri kullanabilirsiniz, ancak geniş bir alanda iyi bir yüzey elde etmek biraz fazla özen gerektirir. Hızlı çalışan, dikey vuruşlarda kısa tüylü bir rulo kullanmanızı öneririz.

Simli Boya

Size güzel bir rüya hissi uyandıran ışıltılı vurgular sunan benzersiz bir seçim olan simli boya, odanıza kolayca yeni bir boyut katmanın en sevdiğimiz yollarından biridir. Duvar sim efektli boyalar, koyu parlak pembelerden çağdaş sakinleştirici grilere kadar çeşitlilik gösterir.

Kireçli Son Kat Boya

Bu boya serisi, zengin, derin, süper mat bir bitiş, modern sofistike bir son nokta getiriyor. Yumurta ve yumuşak esmer bir gül rengi içeren çeşitli tonlarda, bu görkemli boyayla kapsanamayacak hiçbir yer yok.

Kireçli Boya

Zarif ve zamansız bir bitişle derinlik ve karakter katan kireçli, nüanslı bir doku için kireçli boya sersini seçin. Egzotik bir destinasyondan gelen kireçle yıkanmış duvarları anımsatan, alanınıza anında entrika enjekte etmenin kolay bir yoludur.

Kara Tahta Boyası / Tebeşir Boyası

İster çalışmanızın en önemli parçası, ister aile programlarını paylaşabileceğiniz bir yer olsun, kara tahta boyası bir odayı dönüştürmenin gerçekten eğlenceli bir yoludur. Boya, istediğiniz el boyaması kreasyonlar için duvarı bir tuvale dönüştürür. Tarzınıza uymayan siyah bir genişlik hayal ediyorsanız endişelenmeyin, kara tahta boyası da çeşitli tonlarda gelir.

Boya İşi İçin Kullanılacak Araç gereçler


Harika bir boya efekti sadece teneke ile ilgili değildir, bu iş için doğru araçlara sahip olmak size başarı için çok daha iyi bir şans verecektir.

Olması gereken boyamalardan dekorasyon kahramanlarına kadar, yeni araç yelpazesine merhaba deyin. Daha iyi doğruluk ve kontrol (süper yüksek tavanlar düşünün) için ürünler ve karışıklık (ve argümanlar) olasılığını azaltan akıllı özellikler bulun. Kullanışlı depolama çözümleri, durma ve çalıştırmayı ortadan kaldırır, böylece çay molalarına daha fazla zaman ayırabilir ve ortalığı toplamaya daha az zaman ayırabilirsiniz.
 

Tüylü Bir Boya Efekti Oluşturma


Özellik duvarınızda tüylü bir boya efekt deseni oluşturmak için neden farklı boya tonlarını birleştirmiyorsunuz?

Aşama 1

Önce daha açık tonda fırça ile boyayın. Ardından, kuruduğunda, rulonuzu daha koyu bir gölgeye daldırın. Duvarınızın altından başlayın ve yaklaşık yarıya kadar bitirin.

Aşama 2

Şimdi boya fırçanızı alın ve yukarı doğru fırça darbeleri kullanarak boyamaya devam edin. Düz olmayan bir kenar elde etmek istediğiniz seviyeye geldiğinizde fırçanızı yavaşça kaldırın.
 
Geometrik Bir Desen Oluşturma

Geometrik desenler iç dekorasyon sahnesine çıktı ve neden bu kadar çok insanın bu trendi araştırdığını görmek kolay. Sadece maskeleme bandı ve boya ile bir başyapıt anı yarata bilirsiniz.
 
Ombre Duvar Oluşturma

Ombre koyudan açığa doğru giden renk demektir, bir rengi nazikçe diğerine soldurmanın, yumuşak ama güçlü bir görünüm yaratmanın rüya gibi etkisidir. Kulağa karmaşık geliyor değil mi? 
 
Şeritler Oluşturma

Yeni bir kat boyanın odanızı tamamen değiştirebileceğini biliyoruz, ancak şeritler bu etkiyi yoğunlaştırır ve size sadece birkaç kolay adımda çarpıcı duvarlar sunar.

Aşama 1

Duvarınızı ana renkle boyayın. Tamamen kuruduğunda, alanı bantlara ayırmak için ölçüm bandı kullanın. Duvardaki çizgileri kurşun kalem ve cetvelle çizin. Tüm çizgilerinizin düz olduğunu kontrol etmek için bir su terazisi kullanın.

Aşama  2

Duvara sıkıca bastırarak şeritlerinizi maskeleme bandıyla çerçeveleyin. Ardından şeritleri ikinci renkle boyayın ve gerekirse ikinci bir kat ekleyin. İkinci renginiz tamamen kuruduğunda maskeleme bandını dikkatlice çıkarın.
Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.