Büyük Odalar İçin Boya Seçimi Nasıl Yapılır

büyük odalar için boya önerileri

Boya profesyonelleri olarak genellikle bize küçük bir odayı nasıl daha büyük göstereceğimizi soran müşterilerimiz oluyor. Bu, eski evlerin bölümlere ayrılmış odalara sahip olduğu bazı bölgelerde yaygın bir sorundur. Bununla birlikte, daha modern yapı bizi karşıt bir sorunla karşı karşıya bırakır; geniş odalarla ne yapmalı?

Küçük odalar hakkında bilgi alan müşterilerimiz olduğu gibi, büyük boyutlu odalar için boya renkleri konusunda yardım arayan müşterilerimiz de var. Bugün, bu özel durumlar için nasıl bir boya rengi seçebileceğinizi inceliyoruz.
 

Boya Bir Odanın Hissini Nasıl Değiştirebilir?


Boya, insan gözümüzün bir alanı nasıl algıladığı üzerinde büyük bir etki yaratabilir. Boya rengi, bir odanın genel hissini tamamen değiştirebilir. Örneğin, koyu veya sıcak tonlar geniş bir odayı daha rahat hissettirebilir. Eşit ölçüde, açık ve soğuk renkler, küçük bir odayı daha açık ve geniş hissettirebilir.
 

Geniş Bir Odayı Daha Konuksever Hissedin


Ebeveyn yatak odaları, açık konsept mutfaklar/aile odaları ve garajın üzerindeki ekstra odalar gibi geniş odalar genellikle soğuk bir hava verir. Alanı ısıtmak ve daha samimi hale getirmek için duvarlara biraz renk katmak gerekebilir. Maviler, yeşiller, kahverengiler ve griler gibi daha koyu renkler, geniş bir alanı anında ısıtabilir.

Bazı renk uzmanları, odanın yüksekliğini biraz düşürmek ve daha küçük ve daha samimi hissettirmek için duvarları ve tavanı aynı renge boyayarak veya tonları koordine ederek bir aile odasını daha samimi hale getirmeyi önermektedir.

Önerilen Makale: Boya malzemeleri, boya teknikleri ve uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için istanbul jotun boya bayileri sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.
 

Açık Konsept Alanları


Açık konsept evlerle ortak olan geniş eğlence alanlarına sahip aileler için, odaları birbirinden ayırmanın bir yolunu isterken, odaların birinden diğerine akıyormuş gibi görünmesini de isteyebilirler. Bunu başarmak için sıcak bir renk seçin, ardından renk uzmanlarınıza o belirli renk için bitişik renklerin ne olduğunu sorun. Daha sonra, mutfak alanını aile odası alanından ayırmaya devam ederken aynı renk ailesinde kalabilirsiniz. Genellikle renk örnekleri ana renginize en yakın renk ailesini sağlar.

Biraz sıcaklığa, rahatlığa veya açık konsept yaşam nedeniyle mekanı farklılaştırmanın bir yolunu gerektiren geniş bir odanız var mı? Renk uzmanlarımız, alanınızdaki en iyi rengi ortaya çıkaracak rengi seçmenize yardımcı olabilir. 

Evinizin bir boya işine ihtiyacı olduğu sonucuna vardıysanız, her zaman olduğu gibi boyama projelerinize yardımcı olmak için buradayız!  Tüm boya uygulamalarınız için (216) 441 28 24 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz. Evinize özel boya ve malzeme seçiminden başlayarak boya uygulamasının tüm aşamalarını birlikte planlayalım!
Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.