Dikey Siding Boyama İçin İpuçları

siding boyama

Evin dikey cephesini boyamak zor bir iş değildir, ancak doğru tekniğin farkında olunması gerekir. Bu önemli bir görevdir ve yeni boya eve yeni bir görünüm kazandırabileceği ve evin değerini artırabileceği için tamamlanması gerekir.
 

Adım 1: Boya Kombinasyonunu Seçme


Eviniz nemli iklime sahip bir şehirde bulunuyorsa, küf sorununu çözmek için mantar ilacı ile boya karışımı seçin. Ev sürekli olarak donma sıcaklıklarına maruz kalıyorsa, evi aşırı sıcaklıklara dayanabilecek boya ile kaplamak daha iyidir.
 

Adım 2: Belirli Alanları Kapsamak


Pencere gibi boyama gerektirmeyen alanları kapatmak için maskeleme bandını kullanın. Yolunuza çıkabilecek her türlü ekipmanı veya mobilyayı çıkarın veya bantla tamamen kapatın.
 

Adım 3: Uygun Boyama Cihazının Seçilmesi


Kalın kaplamalar uygulamak için boya rulosunu kullanın. Köşeler ve kenarlar gibi ulaşılması zor yerlere ulaşmak için boya fırçasını kullanın. Astarın gece boyunca yerleşmesine izin verin.
 
Adım 4: Kurumaya İzin Verin

Her gün tüm duvarı boyamaya çalışın ve boyanın gece boyunca oturmasına izin verin. Uygulanan boya bantlarını ancak 24 saat sonra çıkarın. Kaldırılan duvar askılarını, donanımı ve ekipmanı üç gün sonra değiştirin. İlk kaplama tamamen kuruduktan sonra gerekirse başka bir kat boya uygulayın.
Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.