Dış Cephe Boya: Kurallara Uyun, Felaketten Kaçının

dış cephe boyası
 
Güneşte saatlerce çalıştıktan ve birkaç kat boyadan sonra, bir ev güzelleşir. Yeni boyanmış bir ev, ev sahibinin gururudur. Parlak renklerle temiz ve güzel bir eve sahip olmak iyi hissettiriyor. Ancak, her dış ev boyama projesi başarılı bir başyapıt olarak ortaya çıkmaz. Doğru renkleri seçmeye ve en deneyimli boya firmasını bulmaya dikkat etmezseniz, sonuç felaket olabilir.

Bir evi boyamak sorumluluk isteyen bir iştir. Bir hatadan sonra yeniden başlayabilseniz bile, bütçenizi olumsuz etkileyebilir. Ayrıca projenin süresini uzatabilir. Evinizin dış cephesine yeni bir renk katmak istediğinizde, bazı kurallarını göz önünde bulundurun. Kurallara uyduğunuzda ve başarılı bir dış cephe ev boyama projesine şahit olacaksınız.
 

Bir Dış Cephe Boyama Projesini Başarıya Dönüştürmenin Kuralları


Boyama sonuçlarının güzel ve uzun ömürlü olmasını istiyorsanız, dış cephe boyanın 3 altın kuralına uymanız gerekir.
 

Düşünceli Olun


Orası sizin evinizdir ve hayatınız için biriktirdiğiniz paraya harcadınız. Evinizi uygun göründüğünüz herhangi bir şekilde boyayabileceğiniz doğrudur. Ancak, bir topluluk içinde yaşarken, tüm mahallenin güzelliğini düşünmek zorundasınız. Bloktaki diğer evlerle uyumlu renk kombinasyonlarını seçin. Parlamayı artırabilecek parlak dış cephe renkleri seçmeyin. Diğer evler nört dış renklere sahipse, bunlara uyan ve göze batan bir renk seçin. Ayrıca, bloğun aşağısındaki başka bir evin görünümünü tekrarlamayın.

Önerilen Makale: Boya malzemeleri, boya teknikleri ve uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için jotun iç cephe renk kartelası sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.
 

İklim Parametreleri


Beğendiğiniz herhangi bir rengi seçebilirsiniz. Parlak bir renk kişiliğinize uyuyorsa, bunun için gidin. Ancak, son bir karar vermeden önce, iklimi düşünün. Sıcak bir bölgede yaşıyorsanız, güneş ışığının emilmesini önlemek için beyazlar ve maviler gibi soğuk tonları tercih edebilirsiniz. Daha soğuk bir bölgede yaşıyorsanız, kırmızı ve turuncu gibi parlak bir renk güneş ışığını hapsetmenize yardımcı olabilir. Ayrıca, soğuk, rüzgarlı bir durumda hoş bir renk patlaması olacaktır.

İklim değişiklikleri ayrıca herhangi bir evin dışını boyama zamanını da belirler. Nemli iklim, boyanın çok uzun süre yapışmasını zorlaştırır. Bu nedenle, evinizi boyamak için sıcaklıkta önemli değişiklikler olmayan serin bir gün seçin.
Renk Seçimi

Evinizin dışını boyamaya gelince, tek bir renk seçmenize gerek yok. Dış cephe kaplaması, kapılar, pencereler, çitler, teras vb. İçin kullanabileceğiniz bir renk kombinasyonu oluşturmak için zaman harcayın. 

Boya seçeneklerini seçmek için hızlı bir ipucu: Kapılar ve pencereler gibi vurgulamak istediğiniz şeyler için parlak renkler seçin. Ve göze hoş görünmeyen iniş borularını veya sıradan dış cephe kaplamasını ana dış renk ile karıştırın. Misafirlerinizin dikkatini sadece güzel şeylerin çekmesini sağlayacaktır.

Evinizin dışını boyamak, deneyimli bir boya firmasının yardımını gerektirir. Ancak bu, bir uzmanın sizin katılımınız olmadan hayalinizi gerçekleştirebileceği anlamına gelmez. Başarılı bir dış cephe ev boyama projesine sahip olmak için yukarıdaki kurallarına uyduğunuzdan emin olun.
Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.