Dış Cephe Boya Rengi Seçmek İçin Basit İpuçları

dış cephe boyası
 
Dış cephe boya renklerini seçmek zordur ama imkansız değil.... Boya seçenekleri sonsuz gibi görünse de seçimlerinizi daraltmanın birkaç yolu vardır.

İster evinizi yeniden satış değeri için, isterseniz de evinize yeni bir görünüm vermek için boyuyor olun, en iyi boyayı seçmek için aşağıdaki basit ipuçlarını aklınızda bulundurun.
 

Cesur Olun


Dış cephe boyası olarak beyazı seçmek kolay olsa da ev tarzınız için en iyi seçim olmayabilir. Beyaz en iyi değilse, maviler ve sarılar gibi daha cesur renklerle oynayın. Küçük boya örneklerine güvenmek yerine boya rengi seçimlerinizi her zaman test ettiğinizden emin olun.
 

Sokağınıza Bakın


Evinizin dış cephesi için benzersiz bir renk seçmek gerçekten eğlenceli olabilir, ancak mahallenizde nasıl görüneceğini düşünün. Hemen yanınızdaki evin rengiyle çakışacak bir boya rengi seçmeyin. Öte yandan, sokağınızdaki evlerin birçoğu benzer gri tonlarında boyanmışsa, eviniz için tamamlayıcı ama farklı bir boya rengi seçin.

Önerilen Makale: Boya malzemeleri, boya teknikleri ve uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için saten iç cephe boya fiyatları sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Vurguları Hatırlayın


Vurgulu renkler, evinizin dışını boyarken büyük bir fark yaratır. Bu büyük boyama projesine başlamadan önce, panjurlarınız için renkleri seçin ve aynı zamanda süsleyin. Güçlü bir renk şeması geliştirmek, projenizi başarılı kılacaktır.
 
Peyzajınızı Düşünün

Evinizi yeşile boyamak, en sevdiğiniz renk olsa bile, bu durumda en iyi seçim olmayabilir. Evinizin bahçenize çok fazla karışmaması en iyisidir. Evinizin çok az peyzajı varsa ve tasarım planınız yakın gelecekte eklemeyi içermiyorsa, evinizi çok parlak boyamak neredeyse zor görünebilir. Hoş bir his için manzaranız ve çevreniz için tamamlayıcı renkler bulmayı unutmayın.
 
Kalıcı Özelliklerinizi Düşünün

Boya renklerini seçerken, değiştirilemeyen veya değiştirmeye istekli olmadığınız dış ev özelliklerine iyice bakın. Örneğin, çatınızdaki kiremitler/shingle karanlıktan aydınlığa değişebilir. Bu nedenle, boya örneklerini sıralarken çatınızdaki renkleri düşünün ve tamamlayıcı bir şey bulun. Giriş yolundaki, verandanızdaki veya garaj yolunuzdaki betonun rengi, boya renklerini seçerken göz önünde bulundurmak isteyebileceğiniz diğer tipik kalıcı özelliklerdir. Betonunuz gri, siyah veya hatta turuncu renkte olabilir. Emin olmak için boya örneklerini tüm bu özelliklere uygun şekilde seçin.

Boyayı uygulamadan önce daima renkleri deneyin. Boya renkleri değişen ışıkta farklı görünebilir, bu nedenle günün ve gecenin farklı zamanlarında renk seçimlerinize bir göz atın.


Tüm dış cephe boya uygulamalarınız için (216) 441 28 24 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz. Evinize özel boya ve malzeme seçiminden başlayarak boya uygulamasının tüm aşamalarını birlikte planlayalım!

  
Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.