Dış Cephe Boyası Ne Kadar Dayanır

dış cephe boyası
 
Dış cephe boyası, kullandığınız boya türüne ve iklim şartlarına bağlı olarak 5 ila 10 yıl dayanabilir. Bu nedenle, yüzeyi düzgün bir şekilde hazırlayarak ve yeniden boyanan dış cephe tipine uygun bir boyaya yatırım yaparak kullanım süresini uzatabilirsiniz.
 

Dış Cepheyi Yıkayın


Evinizi boyamaya hazırlamak için yapmak isteyeceğiniz ilk şey, ona su jeti ile güçlü bir yıkama yaptırmaktır. Güçlü bir yıkama, bir evi kirleticilerden kurtarır ve daha pürüzsüz bir boyalı yüzey sağlar. Güçlü yıkama, şu anda mevcut olabilecek çatlama, soyulma veya kabarcık oluşumunu giderir ve dikkat dağıtıcı kalıntıları ortadan kaldırır.
 

Seçtiğiniz Boya Türü Önemlidir


Boya seçimi yaparken kaliteli bir boyaya yatırım yapmak asla zarar vermez. Sıva sert bir yüzeydir ve dış cephe kaplaması veya ahşap gibi genişlemez veya temas etmez. Bu nedenle, dış cephe kaplaması veya ahşap için boya satın aldığınızda genellikle bu yüzeyi boyamak için ödediğiniz kadar para ödemek zorunda kalmazsınız. 

Önerilen Makale: Boya malzemeleri, boya teknikleri ve uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için su bazlı iç cephe boya fiyatları sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.
 

Boya Firmasının Ehil Olduğundan Emin Olun


Boya firmasının, bir boya markasının yetkili bayisi ve işinde ehil olduğundan emin olun. Bu konumdaki boya firmaları, işlerini doğru yaparak, müşterileri arasında iyi bir itibar oluşturmaya kararlı oldukları için tercih edilir. VORTEX MİMARLIK bir dünya markası olan Jotun Boya'nın yetkili bayisidir. Tüm boya uygulamalarınızı profesyonel ekiplerimizle sorunsuz olarak gerçekleştirmekteyiz.
 
Yüzey Hazırlığı

Güçlü yıkamanın yanı sıra, yüzey hazırlığı, daha uzun süre dayanacak bir dış cephe boyamanın bir başka önemli bileşenidir. Yüzeyler kalafatlanmalı, kazınmalı, zımparalanmalı ve kaplama levhaları da yamalanmalı ve hazırlanmalıdır. Dış kısım ahşaptan yapılmışsa, boyacı boyayı uygulamadan önce yüzeyi astarlamalıdır.
 
Son Bir Not

Güçlü yıkama, yüzey hazırlığı, kaliteli bir boya firması ile çalışmak ve doğru boyayı kullanmak, bir evin dış cephesini boyamanın ve evinizin görünümünü uygun bir maliyetle korumanın temel bileşenleridir.

Dış cephe boyası bir yatırımdır! Bunu sadece finansal anlamda değil, aynı zamanda boyanızın ideal olarak bir getiri sağlayacak belirli görevleri olması anlamında da kastediyoruz. Dış yüzeylerinizi korur, geliştirir ve ömrünü uzatır.

Bunların hepsi çok önemli!

O halde, evinizin dışını boyayıp boyamayacağınıza karar vermeden önce, boyanızın mümkün olduğu kadar uzun süre dayanmasını sağlamak için elinizden geleni yaptığınızdan emin olmak istersiniz.

Öyleyse, asıl soruya geri dönersek: Dış cephe boyası ne kadar süre dayanır? Bu, bir dizi faktöre bağlıdır. Ancak genel bir kural olarak, iyi uygulanmış dış cephe boyasının en az beş yıl ve genellikle daha uzun sürmesini bekleyebilirsiniz.

Tüm dış cephe boya uygulamalarınız için (216) 441 28 24 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz. Evinize özel boya ve malzeme seçiminden başlayarak boya uygulamasının tüm aşamalarını birlikte planlayalım!
Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.