Doğru Boyama Ürünlerine Sahip Misiniz?

küçük boya projeleri
 
Çoğu insan, arzu ettiği renk ve parlaklıkta yüksek kaliteli bir boya satın aldığında, işin oradan başladığını ve biteceğini düşünür. Bununla birlikte, harika bir boyama işi, harika boya malzemeleriyle başlar. Doğru boyama malzemelerini seçmek, profesyonel görünümlü bir boya işi ile damlama, düzensiz noktalar ve kenar hataları olan bir boya işi arasındaki fark anlamına gelebilir. 
 

Duvar Hazırlama Malzemeleri


Bir kutu boya açmadan önce, döşeme ve tavan yüzeyi dahil tüm yüzeyleri temizlemeniz gerekecek. Bu işlem, duvarlarınız için bir sünger, bir kova, bez ve bir temizlik karışımına ihtiyaç duymanızı gerektirecektir.

Duvarlarınızda veya tavanınızda herhangi bir leke, çentik, çizik veya çivi deliği varsa, ihtiyaç duyulan alanları düzeltmek için biraz macun ve alçı kullanmanız gerekecektir. Ürün ne kadar yeniyse, manipüle edilmesi o kadar kolay olduğundan, delikleri veya çatlakları kapatmak için taze bileşikler kullandığınızdan emin olun.

Önerilen Makale: Boya malzemeleri, boya teknikleri ve uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için bina dış cephe boyama fiyatları sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.
 

Fırçalar ve Rulolar


Duvarların durumuna ve kare boyutuna ve önemli miktarda ayrıntılı döşeme kalıplama olup olmadığına bağlı olarak, bir kare fırça ve açılı bir fırça dahil olmak üzere birkaç farklı fırça türüne sahip olmak isteyeceksiniz. Kare fırça, düz yüzeyleriniz için olacak ve açılı fırça, trim ve köşelerde kesmeye yardımcı olacaktır.

Fırçalara ek olarak, farklı kalınlıktaki tüylere sahip birkaç farklı tipte ruloya da sahip olmak isteyeceksiniz. Yüzey ne kadar düz olursa kestirme o kadar kısa olur, yüzey o kadar sertse (patlamış mısır tavanı gibi) o kadar kalın ve uzun kestirme gerekir. Çoğu profesyonel boyacıların, daha yüksek tavanlara ve duvarlara kolayca erişebilmek için rulo uzatıcıları da vardır.
 

Mobilya Korumaları


İdeal olarak, bir damlama veya dökülmeye karşı korumak için boyama başlamadan önce tüm mobilyalar bir alandan çıkarılmalıdır. Ne yazık ki, bu her zaman mümkün değildir, bu nedenle bir konuyu ele almak, bir sonraki en iyi eylemdir. Plastikten ziyade keten veya pamuktan yapılmış bezler, kayma veya düşmeye neden olma olasılıkları daha düşük olacağı için iyi seçimlerdir.

Ayrıca, herhangi bir dökülme ve damlama için boya projeniz sırasında kolayca erişilebilir bezler bulundurmanızı öneririz. Zeminden veya herhangi bir düzeltme alanından nemli bir bezle silinebilirler.
 
Karışık Objeler

Tüm bu boya malzemelerinin yanı sıra, listenizi oluşturması gereken daha küçük çeşitli öğeler de var. Boya renginin tekdüze olmasını sağlamak için boyayı karıştırmak için kovalar ve karıştırıcılar kullanılmalıdır. 

Duvarlardaki çatlakları, soyulmaları veya delikleri onarmak için macun, alçı, kazıyıcılar, zımparalar ve diğer ekipmanlar da gerekebilir. 
Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.