Eviniz Boya Zamanının Geldiğine Dair Sinyaller

dış cephe boya sinyalleri

Hiç evinizin sizinle konuşmaya ya da size bir tür sinyal göndermeye çalıştığını hissettiniz mi? Hayır, hayaletlerden bahsetmiyoruz, bunun yerine evinizin yeni bir kat boya veya çok gecikmiş bazı boya rötuşları gibi bazı bakımlara ihtiyacı olduğunu söylemeye çalıştığından bahsediyoruz. Pek çok ev, beyaz teslim bayrağını sallayarak yardıma ihtiyaçları olduğunu işaret ediyor. Evinizin yeni bir kat boyaya ihtiyacı olduğunu size bildirmeye çalışıp çalışmadığını nasıl anlayacağınız aşağıda açıklamaya çalıştık.
 

Görünür Hasarlar


Uzun, sert kışlar ve yazlarımızın sıcağı ve neminden sonra, bazı evlerin dış cephe boyasının ve yapısal cephesinin ciddi hasarlara maruz kalması şaşırtıcı değildir.

Belirgin hasar belirtileri birkaç kategoriye ayrılabilir: çürüme, soyulma, köpürme ve lekelenme. Örneğin, yıllarca yanlış çalışan nem sorunları veya oluklardan sonra, birçok evde çürük tahtalar, su hasarı ve hatta böcek hasarı içeren ahşap çürüklüğü görülür.

Evinizde su veya nem hasarı görülüyorsa, boyanın soyulması, kabarcıklar veya ahşabın dış yüzeyinin çürümeye başladığına dair fiziksel işaretler görebilirsiniz. Bunlar, evinizin hemen ilgilenilmesi gereken önemli kırmızı bayraklardır.

Önerilen Makale: Boya malzemeleri, boya teknikleri ve uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için jotun bayileri sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.
 

Soluk Renkler


Hem yazın parlak güneş ışığı hem de sert kış havası evimizin dış cephe boyasının ömrünü kısaltıyor. Evinizin biraz yardıma ihtiyacı olabileceğinin ilk işaretlerinden biri, evinizin güneye bakan tarafında görülebilecek soluk renkte olan boyadır. 
 

Kalafat Çatlak Görünüyor


Evinizi yeni bir kat boya gerektirdiğine dair işaretler için incelemeye başladığınızda, dış duvarlardaki ve pencerelerdeki kalafatlamaya yakından bakın. Kalafatlamada çatlaklar veya boşluklar görmeye başladığınızda, en değerli varlığınızı temizleyebilecek, onarabilecek ve boyayabilecek profesyonel bir boyama şirketi aramaya başlamanın zamanı geldi. Kalafatlama, hem hoş bir estetik oluşturmak hem de evinizi sıcaktan ve soğuk dalgalanmalardan korumak için gereklidir.
 
Küf, Nem veya Lekelenmenin Görünüşü

Bazı evler, küf veya nemi kullanarak biraz ilgilenme zamanının geldiğini gösteren işaretler göstermeye başlar. Bu bölgemizde son derece yaygındır. Ekibimizin bir boya projesini düşünmeden önce önereceği ilk şeylerden biri, dış cepheyi temizleyebilen ve tüm döküntü, nem ve küfü giderebilen bir basınçlı yıkama olacaktır.

Evinizin bir boya işine ihtiyacı olduğu sonucuna vardıysanız, her zaman olduğu gibi boyama projelerinize yardımcı olmak için buradayız!  Tüm boya uygulamalarınız için (216) 441 28 24 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz. Evinize özel boya ve malzeme seçiminden başlayarak boya uygulamasının tüm aşamalarını birlikte planlayalım!
Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.