Evinizi Boyamanın 3 Şaşırtıcı Faydası

feng shui duvar renkleri

Evinizi boyamak sadece evinizin güzel görünmesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda bazı harika gizli faydaları da vardır.

Ancak evinizi boyamak, bir hafta sonu angaryasından daha fazlasıdır. “Yapmamız gerektiğini hissediyorum” tutumundan çok daha değerlidir. İster evinizin dışını ister iç duvarlarınızı boyayın, evinize yeni bir kat boya eklemenin bazı şaşırtıcı faydaları vardır.
 

1) Koruma


Duvarlarınızı en son ne zaman boyattınız? Evinizin yüzeylerinin her gün maruz kaldığı tüm aşınma ve yıpranmayı düşünün. Asılı şeylerden, ışığı emmeden tüm toza ve kire kadar duvarlarınız çok şey yaşar. Çabuk kirlenir ve yıpranırlar.

Duvarlarınızı yüksek kaliteli boya ile güncellemek ve yenilemek, duvarlarınızı önümüzdeki birkaç yıl için temiz ve hazır hale getirmenin kolay bir yoludur. Profesyonel bir boya işi, uygun yapışmayı sağlamak için duvarların yeterince temiz olmasını gerektirir.

Ve yeni bir kat boya ile duvarlarınız neme karşı yeni bir koruma katmanına sahip olacak. Nem ve küf oluşumu ve duvarlarınızda daha da büyük hasara neden olabilir. Duvarlarınızdaki yeni bir kat boya, evinizin yapısal bütünlüğü üzerinde baskı oluşturabilecek ilave ağırlığı azaltarak nemi kapatmaya yardımcı olabilir. Kaliteli boya ile tüm kiri, tozu ve alerjenleri uzaklaştırmaya yardımcı olarak evinizi temiz tutmayı kolaylaştırır.

Önerilen Makale: Boya malzemeleri, boya teknikleri ve uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için iç cephe boya fiyatları sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.
 

2) Değer


Yeni korunan yüzeylere sahip olmanın yanı sıra, yeni boyanmış duvarlar veya dış cepheler, evinizi satmayı planlıyorsanız, evinizin çekiciliğini ve evinizin değerini artırabilir.

Evinizi boyatmak, emlak piyasasına sürmeden önce evinizi yükseltmenin ekonomik bir yoludur. Tam bir tadilat yapmaktansa paradan tasarruf etmenin kolay bir yoludur. Evinizi boyamak için bir boya firması ile anlaşmak, evinizin potansiyel alıcılar için daha yeni, daha temiz ve daha çekici görünmesini sağlayabilir. Kim yeni ve temiz görünen bir eve daha fazla para harcamak istemez ki?
 

3) Kişiselleştirme


Yeni bir eve taşındığınızda, tüm boya renkleri önceden belirlenir. İster kiralıyor olun ister yeni satın alıyor olun, taşınmadan önce renkleri büyük ihtimalle siz seçmediniz. Yeni mekanlarda duvarların renkleri eski kiracıdan kalanlar.

Renkler sizi kapıdan içeri alırken, mekanınızı bir ev gibi hissettirmenin zamanı geldi. Ve alanı nötralize etmek için sadece bir kat bej boya atmaktan bahsetmiyoruz. Boyama, duvarlarınızın ve evinizin renklerini dekorunuz, mobilyanız ve en önemlisi kişiliğinizle koordine etme fırsatınızdır.

Renkler bize belirli şekillerde hissettirebilir. Enerjik veya asil, mutlu veya uykulu hissetmek istiyorsanız, ayarlamayı umduğunuz ruh hali için mükemmel bir boya rengi var. Eviniz en çok zevk aldığınız şeyin bir yansımasıysa, hayatınızın ne kadar zevkli olacağını hayal edin.

Evinizi boyamak, evinizde basit bir güncelleme yapmaktan çok daha fazlasını yapabilir. Çoğu insanın düşünmediği ve maddi olmayan birçok temel faydası vardır.
Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.