Garaj Zemin Boyama

garaj zemin boyama

Garajınızın zeminini hiç düşündünüz mü? Herhangi bir zemin gibi, araçlarınızın ağırlığı sayesinde çoğu yerden daha fazla yük alır ve garajlar genellikle klimalı olmadığı için aşırı sıcağa ve soğuğa da maruz kalır. Garajınızın zeminini boyamak, güzel görünmesini sağlamanın yanı sıra, daha uzun süre dayanmasına yardımcı olacak şekilde koruyacaktır. Araba garajınızın zeminini boyamak, garaj zemininizi korumada uzun bir yol kat eden kolay ve ucuz bir ev geliştirme projesidir.
 

Zemin Temizliği


Zemininizin bitişi nasıl hazırladığınızla başlıyor. Bu adımları takip etmek, zemininizin daha iyi ve daha uzun görünmesine yardımcı olacaktır.

Kaplanmamış beton - Zemininiz kaplanmamış beton ise kazıma ve temizlik ilk adımdır. Duvar temizleyici ve kazıyıcı gibi bir ürün kullanın. Bu, astarınızın ve boyanızın penetrasyonunu ve yapışmasını iyileştirir.
 
  • Zemine temizleyici püskürtün. Paket talimatlarına göre 10-20 dakika bekletin.
  • Yüzeyi kuvvetlice ovalamak için sert kıllı bir fırça veya süpürge (metal kullanmayın) kullanın. Yüzeyin kurumasına izin vermeyin.
  • Bir bahçe hortumu veya basınçlı yıkayıcı kullanarak tüm zemini temiz suyla iyice durulayın. Metal olmayan bir paspas veya silecek kullanarak fazla suyu çıkarın.
  • Alanın kurumasına izin verin.

Önerilen Makale: Boya malzemeleri, boya teknikleri ve uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için iç cephe boya modelleri sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Mühürlü beton - Mühürlü betonun kazınması değil temizlenmesi gerekir. Bu nedenle, bir pvc zemin kaplama temizleyicisi kullanın ve yukarıdaki adımların aynısını izleyin.
 

Astarlama


Bir astar kat, evinizin duvarlarını astarlamak kadar önemlidir. İşlenmemiş beton için formüle edilmiş beton ve duvar yapıştırma astarı kullanın. Bu, kaplamaya en fazla korumayı ve dayanıklılığı verecektir.
 
  • Duvarların zeminle birleştiği kenarlarını maskeleme bandını kullanarak bantlayın.
  • Bir köşeden başlayarak, zeminin çevresinde 4-5 cm bir alanda kesin. Odanın etrafında devam edin.
  • Boyayı bir tepsiye dökün ve rulonuzu boyayla doldurun.
  • Bir köşeden başlayarak astarı zemine uygulayın. Bir sonraki bölüme geçin ve ilerledikçe önceden boyanmış alana daha fazla astar sürün.
  • Zemin kaplanana kadar tekrarlayın.
  • Son kat boyadan önce en az sekiz saat kurumaya bırakın.
 

Son Kat Boya


Artık zemin astarlanıp kuruduğuna göre, sıra son kat kaplamaya geldi. Bu iş için dış beton ve teras boyası kullanın. Garaj seviyesindeki aşınma ve yıpranmaya dayanacak şekilde yapılmıştır.

Astarlama için yaptığınız adımların aynısını izleyin. Alanı kullanmadan önce en az 24 saat kurumasını bekleyin.

Garajınızın zeminlerini bir hafta sonu boyayabilirsiniz, ancak garajı boşaltma, temizleme, astarlama ve boyama fikri sizi bunaltıyorsa, bir profesyonel boyacı ile anlaşmayı düşünün.
 
Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.