Hafta Sonu Yapılabilecek 3 Boya Projesi

haftasonu boya bprojesi
 
Evinizde aynı duvarları ve mobilyaları görmekten bıktıysanız, bir hafta sonu boya projesiyle hızlı bir yenileme zamanı gelmiş olabilir. Bu karantina zamanı, küçük ama önemli ev projeleriyle uğraşarak evlerine yatırım yapmayı seçen ev sahiplerinde büyük bir artış görüldü. Vaktiniz kısa ve bütçeniz küçük olsa bile, evinize hızlı bir görünüm kazandıracak bir hafta sonu içinde tamamlanabilecek üç basit proje var.
 

Banyo Boyama


Muhtemelen banyonuz, boyamak için taşınması gereken en az miktarda mobilyaya sahip evinizdeki en küçük odadır. Pek çok ev sahibi, banyo yenilemelerini seçiyor çünkü sadece hızlı gitmiyorlar, aynı zamanda çok az mobilya düzenlemesi gerektiriyorlar.

Tüm pencere kaplamalarını, duş perdesini ve banyo malzemelerini kaldırın ve saklayın; odanız pratik olarak boyanmaya hazırdır. Banyolar çok fazla nem tutma eğiliminde olduğundan, oluşabilecek küfleri öldürmek için duvarları çamaşır suyu ve su karışımı ile yıkamanızı öneririz. Sonra, banyo dolabı ve tuvaleti bir çarşaf veya boya örtüsüyle örtün ve başlayın! Yüksek kaliteli banyo boyası kullanmanın, ileride görebileceğiniz su lekesi ve damlama izlerinin sayısını azalttığını göreceksiniz.

Havlularınız, banyo halınız ve duş perdeniz ile uyumlu hale getirebileceğiniz bir renk seçin. Yeni renk paleti ve yeni tuvalet malzemelerinin kombinasyonu gerçekten bir etki yaratabilir.
 

Kapıları Açın


Cumartesi günü birkaç saatiniz var mı? O zaman giriş kapınızı boyamak için zamanınız var. Bu hızlı ve kolay boya projesi tam anlamıyla bir günde tamamlanabilir ve ön kapınızın tüm görünümünü dönüştürebilir.

Birçok ev sahibi, bunu tamamlamak için başka bir projeden kalan boyadan yararlanırken, evinizin dış rengiyle uyumlu bir renk seçmek ve evinizin iç kısmına erişen tüm kapıları aynı renge boyamak isteyebilirsiniz. Bu, yan kapınızı, bölme duvarınızı ve bodrum erişim noktalarını içerir. Yenileme eklemek için taze çiçekler ekleyin ve bir hafta sonu tamamen yeni bir görünüme sahip olun!

Önerilen Makale: Boya malzemeleri, boya teknikleri ve uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için dış cephe boya işçilik fiyatları sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.
 

Vurgu Duvarı Ekleme


Ön kapı boyama projesine benzer şekilde, mutfağınıza, oturma odanıza veya yatak odanıza bir vurgu duvarı eklemek, bir odanın tüm görünümünü değiştirebilir.

Hem çarpıcı hem de çevredeki odalar ve / veya mobilyalarla uyumlu bir renk seçmenizi öneririz. Yersiz veya sıra dışı görünen bir şey istemezsiniz. Aksine, yastıklar, koltuk yüzleri veya eğer mutfakta ise belki de tezgah arası fayans gibi odanın diğer alanlarında gördüğünüz vurgu rengini ortaya çıkaracak bir renk seçin.
Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.