İç Cephe Boya Sıkça Sorulan Sorular

iç cephe boya sık sorulanlar
 

Ev boyama görevini üstlenmek birçok zorlu karar almayı gerektirir. Boya renkleri ve profesyonel boyacı seçmek, evinizi yeni iç cephe boyasıyla dönüştürmeye hazır olduğunuzda vereceğiniz kararlardan sadece birkaçı... 

İç tasarım fikirlerini dergilerde, internette ve diğer insanların evlerinde bulabilseniz de yapılması ve yapılmaması gerekenler biraz daha zor.
 

İç Cephe Boya Rengini Nasıl Seçerim?


Bu soruların cevabı sayfalarca sürebilir, ancak bunu basit tutmaya çalışacağız. Dikkate alınması gereken ilk şey aydınlatmadır. Yetersiz aydınlatılmış bir oda, açık bir boya rengine boyandığında daha parlak, daha büyük ve daha açık görünecektir. Daha koyu bir boya rengine boyandığında daha büyük odalar biraz daha rahat hissettirilebilir. Küçük odalar koyu renklere boyandığında daha dramatik bir his uyandıracaktır. Boya renklerinin, bir odada uyandırmak istediğiniz ruh hali ve kişisel tarzınızla gerçekten çok ilgisi var.
 

Boya Renklerini Denemeli miyim?


Doğru rengi seçtiğinizde kararlı hissediyor olsanız bile, bir örnek alıp odanızda denemek zaman ve paraya değer. Boya renkleri, evinizde boya mağazasında veya internette göründüğünden çok farklı görünebilir. Odanızın her yerine küçük yamalar boyamak yerine, seçtiğiniz renklerle geniş bir karton pano boyayın ve duvarınıza yapıştırın. Renginizin farklı aydınlatma koşullarında nasıl davrandığını görmek için kağıt panosunu odanın içinde hareket ettirebilirsiniz.

Önerilen Makale: Boya malzemeleri, boya teknikleri ve uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için saten iç cephe boyası sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.
 

En İyi Boya Parlaklığını Nasıl Seçerim?


Parlaklık seçmek aslında boya renginizi seçmekten daha kolaydır. Çoğu oda saten veya yumurta kabuğu ile boyanır. Yumurta kabuğu, parlak ve mat arasındaki güvenli orta zemindir. Temizlemesi de kolay olan pürüzsüz bir yüzey oluşturur. Kapılar ve dolaplar gibi daha küçük alanlar çok parlak veya yarı parlak boyanabilir. Bu alanların kirlenme olasılığı daha düşüktür ve bir miktar parlaklıkla en iyi şekilde görünürler. Mat parlaklık, genellikle tavanınız için kullanılır. Mat bir parlaklık ile boyamak kolay olsa da, temizlenmesi kolay değildir, bu nedenle daha az trafik olan alanlarda kullanmak daha iyidir.
 
İç Mekan Boyası İçin Odayı Nasıl Hazırlarım?

Bir odayı boyaya hazırlamanın ilk adımı mobilyaları dışarı çıkartmaktır. Oda yeterince büyükse, mobilya odanın ortasına yerleştirilebilir. Sonra, duvarda asılı her şeyi indirin. Duvarlarda tablo, saat vb. şeyler asılırken açılmış delikler varsa, boyamadan önce bu delikleri doldurun. Detaylı bilgi için daha önce hazırladığımız Boya Öncesi Duvar Temizliği yazımızı okuyabilirsiniz.


Bu aşamalar için yeterli zamanınız yoksa tüm iç cephe boya uygulamalarınız için (216) 441 28 24 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz. Evinize özel boya ve malzeme seçiminden başlayarak boya uygulamasının tüm aşamalarını birlikte planlayalım!
Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.