İki Renkli Duvar Boyama Nasıl Yapılır

iki renk duvar boyama

İki tane varken neden sadece bir renk seçesiniz? Sıra dışı düşündüğünüzde olasılıklar ve renk kombinasyonları sonsuzdur. Ve sadece yatay çizgilerden bahsetmiyoruz, gerçek bir görsel şölen için geometrik desenleri de deneyin.

Renk kombinasyonlarına karar vermeden önce duvarınızda test numunelerini kullanın. Seçeneklerinizi beyaz kağıda boyamayı deneyin ve maskeleme bandı ile duvara yapıştırın, arkanıza yaslanın ve tüm odanızı dikkate alarak hangilerinin en iyi göründüğüne karar verin.


Önerilen Makale: Boya malzemeleri, boya teknikleri ve uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için bina dış cephe boyama fiyatları sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.


Boyamaya Hazırlık

Duvarlarınızı boyamaya başlamadan önce, yüzeylerin düzgün bir şekilde hazırlandığından emin olmanız gerekir, böylece kolay uygulama yapılacak bir duvar yüzeyi elde etmiş olursunuz. Bunu nasıl yapacağınızı öğrenmek için boya öncesi duvar temizliği makalemize göz atın.

Adım 1: İlk iş, tüm duvara daha açık renk boya uygulamaktır. Boyayı bir boya karıştırıcısı ile iyice karıştırın, eğer yoksa bir çubuk veya tahta kaşık gibi bir alternatif kullanabilirsiniz.

Bir boya fırçasıyla kenarları keserek başlayın - kesme işlemi, rulo için çok dar olan alanları boyamak için bir boya fırçası kullanmaktır. Bu bölüm hassasiyet gerektirir, bu yüzden güzel ve temiz bir yüzey elde etmek için zaman ayırın. Fırçanıza fazla boya almanıza gerek olmadığından, damlamasını önlemek için küçük bir kaba küçük bir boya dökmeyi deneyin.

Adım 2: Şimdi daha büyük alanları bir rulo kullanarak doldurmanız gerekiyor. Boyayı M veya W hareketiyle uygulayın. Düzgün olmayan bir yüzeyden kaçınmak için damlaları hemen yaymanız gerekir. Şimdi boyanın kurumasını bekleyin.

Adım 3: İkinci kat için boyama işlemini 1. ve 2. adımlarda yaptığınız gibi tekrarlayın.

Adım 4: İster geometrik bir şekil, isterseniz de duvarın yarısı olsun, ikinci rengin olmasını istediğiniz yerde bir ölçüm bandı ve kalem kullanarak duvarınızı işaretleyin. Düz tutmak için çizgiyi bir su terazisi kullanarak uzatabilirsiniz.

Adım 5: Çizginin üzerine bir sıra maskeleme bandı uygulayın. Boya renklerinizin karışmasını önlemek için bandı iyice yapıştırın.

Adım 6: Önceden olduğu gibi bir boya fırçasıyla keserek başlayın. Maskeleme bandını hafifçe üst üste bindirerek çizgi boyunca boyayın.

Adım 7: Daha geniş alanları doldurmak ve kurumaya bırakmak için bir rulo kullanın. İlk kat kuruduğunda ihtiyacınız varsa, daha koyu renkte ikinci bir kat uygulayın. Maskeleme bandını çıkarın ve tamamen kurumasını bekleyin.

Adım 8: Boyanızın kuru olduğunu kontrol edin ve tüm maskeleme bandını dikkatlice çıkarın. Koruma naylonlarını toplayın ve boya fırçalarınızı temizleyin. Arkanıza yaslanın ve şaşırtıcı yeni boyalarınıza bakın!


Bu aşamalar için yeterli zamanınız yoksa tüm boya uygulamalarınız için (216) 441 28 24 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz. Evinize özel boya ve malzeme seçiminden başlayarak boya uygulamasının tüm aşamalarını birlikte planlayalım!
Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.