Kendin Yap (DIY) Boyama İpuçları

ev nasıl boyanır

Çoğu insan evlerini boyamanın arkasındaki teknikleri anlıyor. Ticarette kullanılan tipik tekniklerin yanı sıra satın almak için uygun malzemeler de yok. Bununla birlikte, ortalama bir insanın bilmediği birçok başka ipucu var. Fırçalarınızı veya rulolarınızı yıkamamanız gerektiğini biliyor muydunuz? Aşağıda, bir sonraki projenizde size yardımcı olmak için profesyonel boyacılar ve dekoratörler tarafından paylaşılan bilinmeyen birkaç kendin yap boyama ipucunu anlatacağız.
 

Boya Çubuğunuzu Değiştirin


Boyanızı karıştırmak için bir boya çubuğu kullanmanız gerektiğini hepimiz biliyoruz. Boyanın daha tutarlı olmasına yardımcı olur ve herhangi bir şeyin çökmesini engeller. Ancak, boya çubuğunu değiştirmeniz gerektiğini biliyor muydunuz? Karıştırıcıda delikler açarsanız, boyanızı daha verimli bir şekilde karıştırabilirsiniz. Boya çubuğuna delikler eklediğinizde, boyayı daha etkili bir şekilde karıştırabilirsiniz çünkü delikler boyanın karıştırıcıdan akmasına izin vererek genel olarak daha iyi bir karışım oluşturur.

Önerilen Makale: Boya malzemeleri, boya teknikleri ve uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için silikonlu iç cephe boya fiyatları sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.
 

Doğru Astarı Seçin


Birçok kişi herhangi bir duvar için temel bir astar kullanır, ancak bu en iyi fikir değildir. Alçıpan boyuyorsanız, aradığınız eşit tabanı elde etmenize yardımcı olması için su bazlı bir astar kullanmalısınız. Panel, su hasarı olan duvarlar veya sigaradan zarar görmüş duvarlar gibi bir şey boyarsanız, yağ bazlı bir astar kullanmalısınız.
 

Boyanın Asla Kutuda Kurumasına İzin Vermeyin


Yarısı dolu bir kutu boya saklarsanız kurur. Fazladan boşluğu doldurmak için boya kutusuna birkaç golf topu gibi ağırlıklar bırakın. Bu, fazla havanın boyayı kurutmasını önlemeye yardımcı olacaktır. Kapağı takmadan önce boyayı plastik sargıyla da kaplayabilirsiniz. Bu aynı zamanda fazla havanın kutudan uzak tutulmasına da yardımcı olacaktır.
 
Bant Sorunları

Boyacı maskeleme bandını zor buluyorsanız ve istediğiniz şekilde bükemiyorsanız, bu ipucunu seveceksiniz. Rulo boya bandınızı alın ve birkaç saniye mikrodalgaya koyun, ısı kasete aradığınız esnekliği verecektir. Bu, bandın yırtılmaya devam ettiğini veya yüzeylere çok kolay yapıştığını fark ederseniz de yardımcı olacaktır.
 
Duvarda Ne Tür Boya Olduğunu Anlayın

Bir duvarı boyamadan önce, o duvarda bulunan boya türünü bilmelisiniz. Bu, astara yardımcı olacaktır, ancak doğru boyayı satın almak çok daha iyi bitmiş bir ürün üretecektir. Bunu yapmanın en iyi yollarından biri, üzerinde biraz alkol bulunan bir pamuğu alıp duvara sürtmektir. Pamukta boya kalıntısı varsa duvarda lateks bazlı boya vardır. Kalıntı yoksa, yağ bazlı boyanız olur.

Bu kendin yap ipuçlarını aklınızda tutarsanız, bir sonraki boya işinizin inanılmaz derecede iyi olacağını biliyoruz!
Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.