Merdiven Dekoru Nasıl Yapılır

merdiven dekorasyonu

Merdiven Dekoru Nedir?


Merdiven dekoru, merdivenlere, korkuluklara ve merdiveninizi çevreleyen duvarlara eklediğiniz her türlü dekoratif aksan anlamına gelir. Merdiven dekoru, merdivenlerin daha çekici görünmesini sağlayabilir, onları daha az fark edilir kılmak için gizleyebilir, alanı aydınlatabilir veya belirli bir tasarım estetiği veya teması belirleyebilir. Merdivenler genellikle giriş yolundan görülebilir, bu nedenle merdiven makyajı hoş bir ilk izlenim yaratabilir.

Merdiven dekoru söz konusu olduğunda yaratıcılığa yer var. İşte birkaç örnek:

1. Yükseltici Süslemeleri: Merdivenlerinizdeki dikey merdiven yükselticileri, dekor için bir tuval oluşturur. Dekoratif bir tema oluşturmak veya renk eklemek için yükselticilere duvar çıkartmaları, fayanslar veya boyalı tasarımlar uygulayın.

2. Basamak Vurguları: Merdivenlerden inip çıkmak için güvenli seyahat sağlamak için merdiveninizin düz basamaklarının çoğunlukla herhangi bir nesneden uzak kalması gerekir. İstisna, basamakları vurgulamak ve merdivenlerdeki kusurları gizlemeye yardımcı olmak için güvenli bir şekilde monte edilmiş sürekli merdiven koşucuları veya bireysel merdiven basamakları halılarıdır.

3. Korkuluk Vurguları: Korkuluk üzerindeki süslemeler, sade veya çekici olmayan bir tırabzan oluşturur.

4. Asılı Dekor: Duvarınıza bir galeri duvarı veya başka asılı süslemeler eklemek, belirli temaları birleştirmenize veya alana kişisel dokunuşlar eklemenize olanak tanır.
 

4 Merdiven Duvar Dekor Fikirleri


Merdiven duvar dekoru için çeşitli seçenekler vardır. İşte birkaç seçenek:

1. Boya: Merdiven duvarınız ve merdivenlerin kendisi için ucuz bir kendin yap seçeneği yeni bir kat boyadır. Boya rengi, alanın havasını ayarlayarak sakinleştirici veya enerji verici bir his yaratmanıza izin verir. Açık, nötr boya renkleri, karanlık bir merdiveni aydınlatır veya gizlemek istiyorsanız görünümünü en aza indirir.

2. Fotoğraf Galerisi: Aile fotoğraflarınızı içeren bir fotoğraf galerisi oluşturarak kişisel bir dokunuş katın.

3. Duvar Sanatı: İster bir tema seçin, ister karıştırıp eşleştirin, duvar sanatı alanınızı daha canlı hale getirebilir.

4. Raflar: Bir kitaplık ile merdiven duvarınıza depolama ve görsel ilgi ekleyin. Farklı boyutlarda kitap ve bibloları karıştırabilirsiniz.

Bu seçeneklerin her biri için mevsimsel bir öğe ekleyebilirsiniz. Sanat eserinizi kış temalı ürünlerle değiştirebilir veya merdiven duvarına bir çorap asabilirsiniz. Süslemeleri, Cadılar Bayramı ve Paskalya veya sonbahar ve yaz dahil olmak üzere yılın farklı zamanlarına göre değiştirebilirsiniz.
 

3 Merdiven Korkuluğu Dekor Fikirleri


Merdiven korkuluğunuz, yeşillikleri ve diğer süslemeleri asmak için bir yer sağlar, ancak tırabzanı işlevsel tutmak için dikkatli bir şekilde dekore edin. Ev dekorunuz korkuluğu tamamen kaplıyorsa, merdivenleri güvenle inip çıkmak için destek olarak kullanamazsınız. Korkuluğun üstüne değil, korkuluğun altına veya dikey korkuluklara dekor asmayı hedefleyin. İşte birkaç fikir:

1. Bitkiler: Bitkileri asarak veya korkulukların etrafına sararak alanınızı daha yeşil hale getirin.

2. Çelenk: Tatiller için, korkuluğun alt kenarı boyunca çelenk asabilirsiniz.

3. Işıklar: Tırabzanınıza beyaz, sarı veya çok renkli ışıklar ekleyerek görsel ilgi ekleyin.
Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.