Nötr Renkler Geri Dönüyor


Yıllarca ev sahipleri nötrlerin yalnızca beyaz ve kahverengi tonları anlamına geldiğine inanıyorlardı. Ancak boya renkleri dünyasında işler değişti.

Nötrler, odadaki eşyalarla uyumlu olmayan renklerden çok daha fazla yönlü olduklarından popüler hale geliyorlar. Tarihsel olarak nötrler, vurgu parçaları ve mobilyalar için mükemmel bir zemin olarak görülmüştür ve herhangi bir odaya bir sofistike düzey katabilir.

Eski ev sahiplerinin kullandıkları nötrler, artık tasarım merkezlerinde göreceğiniz nötr değil. Nötrlerin nasıl sandığınız gibi olmayabileceğini ve evinizin içi için nasıl mükemmel bir seçim olabileceklerini inceleyelim.
 

Nötr Renkler Nedir?


Tasarım uzmanlarıyla yapılan bir röportaja göre, nötr renkler, kelimenin tam anlamıyla renksiz tonlar anlamına gelir. "Bej, fildişi, boz kahverengi, siyah, gri ve beyazın tonları gibi nötrler renksiz görünüyor, ancak birçok uygulamada bu tonların genellikle alt tonları var."

Örneğin, bej bir rengin alt tonları pembe, ten rengi, sarı ve hatta altın rengi olabilir. Ek olarak, griler (şu anda sıcak nötr bir renktir) mavi, yeşil, mor ve hatta kahverengi alt tonlara sahip olabilir. Bu alt tonlar hala tarafsız ailede, ancak bir odanın genel görünümünde ve hissinde büyük bir fark yaratabilir.

Önerilen Makale: Boya malzemeleri, boya teknikleri ve uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için dış cephe boya modelleri sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.
 

Nötrlerin Faydaları


Nötrler çok büyük bir geri dönüş yapıyor çünkü ev sahipleri gri, beyaz, boz kahverengi, ten rengi, kahverengi, bej veya fildişi gibi renklerin bir odayı daha yumuşak, sofistike ve açık gösterebileceğini fark etti.

Nötrler, herhangi bir renkte olabilen geniş bir mobilya yelpazesine izin vermede de mükemmeldir. Kanepeler, sandalyeler, kilimler ve pencere pansumanlarının renk sınırlaması yoktur çünkü arka plan nötrdür. Nötr renklerle boyama yaparken birden fazla vurgu rengi ekleme yeteneği oldukça mümkündür.

Bu fikre ek olarak, emlak uzmanları, bir ev satarken, potansiyel alıcıların kendilerini ve kişiselleştirilmiş mobilyalarını, parlak bir renk patlaması olan bir odadan çok daha iyi nötr bir odada hayal edebileceklerine inanıyorlar. Satış yaparken, her zaman mümkün olduğunca geniş bir alıcı grubuna hitap etmek istersiniz ve nötr renkler buna izin verir.
Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.