Renklerle Bahçenizi İlginç Hale Getirin

bahçe dizayn

Bahçenizde nasıl hissediyorsunuz? Güneş batarken bile daha uzun süre oyalanmak ister misin? Ya da mekanın ne kadar sıkıcı göründüğüne dayanamadığınız için içeride koşuşturmayı mı tercih edersiniz? Bu yazımızda dış mekanlarınızda renklerle nasıl büyük bir etki yaratacağınızı anlatacağız.

Bazı İpuçları

Dış mekan alanınıza renk katmanın belirli yollarını düşünmeye başlamadan önce renk tasarımını düşünün. Tüm alanınızı bir bütün olarak ve bahçenizin her bir unsurunun birlikte nasıl çalıştığını düşünmelisiniz. Yalıtılmış bir alan düşünmeyin; dış mekan alanınızın büyük planına nasıl uyduğunu düşünün.

Dış mekanınızı güzelleştirmek için yola çıktığınızda renk tekerleğini düşünmenize yardımcı olacak bir kılavuz kullanın.

Ulaşmaya çalıştığınız ruh halini düşünün. Bol miktarda yemek ve müzik eşliğinde eğleneceğiniz gürültülü ve eğlenceli bir alan mı istiyorsunuz? Zor bir günün ardından dinlenebileceğiniz dinlendirici ve sessiz bir vaha mı umuyorsunuz? Bahçenizde farklı amaçları karıştırmak ister misiniz? Renklerin yaratmaya çalıştığınız ruh hallerine nasıl etki edeceğini ve renklerin bahçenin farklı alanları arasındaki boşlukları kapatmaya nasıl yardımcı olabileceğini düşünün.

Önerilen Makale: Boya malzemeleri, boya teknikleri ve uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için jotun ahşap vernik sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Vurgu Duvarı (veya Çit)

Evlerde ve işyerlerinde vurgu duvarlarını (tasarımı odadaki diğer duvarlardan farklı olan bir duvardır) duydunuz. Hatta evinizde bir veya iki tane bile olabilir. Herhangi bir alana ekstra bir ilgi ve ilgi katmanı eklerler. Ama evinizin dışına bir tane eklemeyi hiç düşündünüz mü? Biraz daha cesur gitmek için mükemmel bir yer çünkü dışarıdaki doğal ışık seçtiğiniz herhangi bir tonu yumuşatır. Bu dekoratif unsur, özellikle arka bahçenizde çitlerde veya duvar bölümlerinde işe yarar.

Sanat Eserleri

Sanat eserinin sadece iç duvarlarınıza indirgenmesi gerekmez. Hava koşullarına dayanıklı parçalar bulun ve bunları avlunuzda kullanın. Sanat konusunda yetenekliyseniz, ilginç bir heykel, aksesuar veya başka bir nesne bulun ve onu canlı renklerle kendiniz boyayın.

Bahçe Mobilyası

Renkli dış mekan mobilyalarıyla gerçekten eğlenebilirsiniz. Renkli minderler seçin, başka türlü kasvetli öğeleri eğlenceli renklerle boyayın ve dış mekan yastıklarıyla renk patlamaları ekleyin.

Dekoratif Karolar

Dekoratif karolarla yaratıcılığınızın çılgına dönmesine gerçekten izin verebilirsiniz. İlginç bir duvar resmi veya su unsuru oluşturun. Fayansları dış mekan tezgahınıza yerleştirin veya dış merdivenlerde kullanın. Uzağa bakamayacaksın.

Boyalı Duvar

Işıksız bir dış duvarınız mı var? Belki boş bir arka çit? Mekanı enerjiyle doldurmak için ilginç tasarımları canlı renklerle boyayın.

Renkli Bitkiler ve Çiçekler

Dış mekanınıza renk katmanın en bariz yollarından biri rengarenk bitkiler ve çiçeklerden geçer. Manzaranızı güzelleştirmek ve ruh halinizi tatmin etmek için hareket ettirilebilecek ekstra renk patlamaları için renkli saksılarda minyatür bahçeler oluşturun. Bazı yapraklar çok renkli olabilir ve yıl boyunca bu rengi sağlayabilirler.
Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.