Şömine ve İç Cephe Tuğla Duvarın Boyanması

tuğla duvar nasıl boyanır

Birçok insan için eski bir evde açıkta kalan bir tuğla duvar mimari istek listelerinin başında yer alır. Ancak herkes evinin içindeki tuğlanın görünümünü sevmez veya güzelce yaşlandırılmış tuğlaya sahip olacak kadar şanslı değildir. Bazı yeni tuğlalar düpedüz çekici olmayabilir veya tasarım estetiğinize karşı savaşabilir. Bu gibi durumlarda tuğlayı boyamak, evinizdeki en az sevdiğiniz unsuru en sevdiğiniz unsura dönüştürebilecek harika bir seçenektir.
 

Tuğla Duvarı Boyaya Hazırlama


Tuğla gözenekli bir malzemedir ve evinizin diğer duvarlarından farklı hazırlık gereksinimleri vardır. Harçta herhangi bir büyük çatlak veya çiçeklenme belirtisi olup olmadığına bakmak için tuğla duvarınızı dikkatlice inceleyin. Çiçeklenme, tuğlalarınızın yüzeyinden nem buharlaştığında geride kalan beyaz bir kalıntıdır, aslında bir tuz birikintisidir. Bu kalıntı, diğer kir ve döküntülerle birlikte boyamadan önce temizlenmelidir.

Tuğlalarınızı sabunlu su ve sert bir fırça ile yıkayın ve boyayı uygulamadan önce tamamen kurumasını bekleyin (genellikle 24 saat). Uyarı: tuğlayı temizlemek için asla asit solüsyonları kullanmayın! Bu, boyanızın çatlamasına neden olabilir.

Tuğlanız temizlendikten sonra, herhangi bir çatlağı akrilik dolgu ile doldurun ve dolgunun tamamen kurumasını bekleyin.
 

Tuğla Duvarı Boyaya Hazırlama


Tuğlalarınıza boya uygulamak için fırça, rulo veya püskürtücü seçiminiz var, ancak bir boya püskürtücü kullanmak işin en verimli şekilde yapılmasını sağlayacaktır. Hangi uygulama yöntemini seçerseniz seçin, başlamadan önce döşemenizi korumak için tuğla duvarınızın veya şöminenizin etrafındaki alanı bantlayın ve zemine koruma örtüsü serin.

Önerilen Makale: Boya malzemeleri, boya teknikleri ve uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için iç cephe boya çeşitleri sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Şömine Nasıl Boyanır / Tuğla Duvar Nasıl Boyanır

Bir kat lateks astar uygulayarak başlayın ve tamamen kurumasını bekleyin. Boya renginiz için elastodinamik bir boya veya normal bir akrilik-lateks karışımı kullanın. Elastodinamik boyalar, çatlakları dolduran yüksek elastikiyete sahip oldukları için özellikle tuğla için çok uygundur. Büyük olasılıkla, tuğlanızın benzersiz dokusunu gösterecek ve temizlenmesi kolay yarı veya çok parlak bir yüzey kullanmak isteyeceksiniz.

İç tuğla duvarınızın veya şöminenizin görünümünden memnun değilseniz, onu kişisel tarzınıza uyan bir şeye dönüştürmemek için hiçbir neden yoktur. Doğru hazırlık ve özenli renk seçimi ile yıllarca güzel görünecek, yenilenmiş bir iç mekana sahip olabilirsiniz


Her zaman olduğu gibi, boyama projelerinize yardımcı olmak için buradayız!  Tüm boya uygulamalarınız için (216) 441 28 24 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz. Evinize özel boya ve malzeme seçiminden başlayarak boya uygulamasının tüm aşamalarını birlikte planlayalım!
Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.