Tavan Boyası Nasıl Yapılır

boya hazırlık

Beyaz her zaman tavanlar için tercih edilen bir seçenek olmuştur, ancak biraz daha maceracı olmaya hazır olup olmadığınızı keşfetmek için sonsuz renk olasılıkları vardır. 

Başlamadan Önce

Tavan boyası için Jotun Fenomastic Tavan boyasını tavsiye ederiz. Mükemmel beyazlığa sahip, kolay uygulanabilen, sıçramayan ve kokusuz bir tavan boyasıdır. Gerekli olan rulo, kesme fırçası, maskeleme bandı vb. tüm boya malzemelerini de mağazamızdan temin edebilirsiniz. 

Önerilen Makale: Boya malzemeleri, boya teknikleri ve uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için dış cephe boya fiyatları sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.


Tavan Boyası Nasıl Yapılır

Adım 1: Pürüzsüz bir yüzey bırakılana kadar pürüzlü yüzeyleri zımparalayın. 

Adım 2: Kenarlarda bulunan ışıklar veya alarmlar gibi armatürleri maskeleme bandı ile koruma altına alın. Daha hızlı olması için bu işlemi bir gece önce de yapabilirsiniz.

Adım 3: Tavanın kenarlarını ve herhangi bir armatürün etrafını fırça ile kesin. (Kesme: rulo için çok dar olan alanları boyamak için bir boya fırçası kullanmaktır) Bu bölüm hassasiyet gerektirir, bu yüzden güzel ve temiz bir yüzey elde etmek için zaman ayırın. Fırçanızın fazla boya almasına gerek olmadığından, boyanın damlamasını da önlemek için küçük bir kaba daha az bir boya koymanızı tavsiye ederiz.

Adım 4: Uzatma sapı kullanarak rulonuzu boyayla doldurun, dökülmeleri önlemek için aşırı boya almadığından emin olun. İlk katınızı uygulayın ve yaklaşık 4-6 saat kurumaya bırakın, odayı iyi havalandırmak için pencereleri ve kapıları açtığınızdan emin olun.

Adım 5: Bir önceki adımda yaptığınız gibi ikinci bir kat boya uygulayın. Kurumaya bırakın ve tüm maskeleme bantlarını çıkarın.

Bu aşamalar için yeterli zamanınız yoksa, tavan ve tüm boya uygulamalarınız için (216) 441 28 24   numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz. Evinize özel boya ve malzeme seçiminden başlayarak boya uygulamasının tüm aşamalarını birlikte planlayalım!
Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.