Ahşap Saksı Nasıl Boyanır

ahşap boyama saksı modelleri

Ahşap saksılarınızı boyamak, bir hafta sonunda bitirebileceğiniz yaratıcı ve kolay bir dış mekan boya projesidir. Dış mekan ahşap yetiştiricilerini dekoratif bir boya işi ile özelleştirmek, çocuklarınız veya arkadaşlarınızla yapmak için harika bir aktivitedir.

Boya, sayısız dekoratif olasılık sunar ve herhangi bir sıradan ahşap saksıyı bir sanat eserine dönüştürecektir. Ahşap saksılarınızı başarılı ve doğru bir şekilde boyamak için bu kolay talimatları izleyin.

Başlamadan önce, evinizden boya mağazasından gerekli tüm malzemeleri almalısınız:
 
  • Bir damlama naylonu veya eski bir çarşaf. Bu, dağınıklığı önlemek ve daha hızlı temizliğe yardımcı olmak için çalışma alanınızın altına yayılmalıdır.
  • Boya olmasından çekinmeyeceğiniz bir elbise.
  • Boyadığınız her saksı için bir yaprak 120 numara zımpara kağıdı. Saksının boyutuna bağlı olarak daha fazla veya daha az ihtiyacınız olabilir.
  • Farklı boyutlarda birkaç boya fırçası. Geniş alanları kapatmak için sünger rulo kullanmayı düşünebilirsiniz.
  • Kullanımdan sonra kirli boya fırçalarını yıkamak için büyük bir kap.
  • Yüksek kaliteli astar.
  • Beyaz ve renkli boya.
  • Akrilik boya için şeffaf kaplama. Açık havada kullanıma uygun olduğundan emin olun.

Önerilen Makale: Boya malzemeleri, boya teknikleri ve uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için iç cephe boya uygulama fiyatları sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.
 

Adım 1

Saksının dış yüzeylerini düzleştirmek için 120 kumlu zımpara kağıdı kullanın. Ahşabı zımparalamak, boyamaya başlamak için size düz ve eşit bir tuval sağlayacaktır. Tüm yüzeyleri zımparalandıktan sonra, tüm toz ve kalıntıların tamamen temizlendiğinden emin olun.

Adım 2

Şimdi ahşabı yüksek kaliteli alkid astar ile kapatın. Astar, boyanızdaki herhangi bir kimyasalın saksı toprağına sızmasını önleyecektir. Ayrıca, boya işinizin gelecekte çatlamasını ve kabarmasını önlemeye yardımcı olacaktır.

Adım 3

Kusurları gidermek ve birikmiş tüm tozu temizlemek için astarlanmış yüzeyi hafifçe zımparalayın.

Adım 4

Tüm dış yüzeyleri bir kat saf beyaz akrilik boya ile kaplayın. Bu boya, gelecekteki katmanlar için bir temel kat görevi görecektir. Ayrıca, beyaz boya, saksılarınızı boyamak için seçtiğiniz rengin daha parlak görünmesini ve boyamayı seçtiğiniz tasarımlar ne olursa olsun çok daha belirgin olmasını sağlayacaktır.

Adım 5

Seçtiğiniz akrilik boya renginden en az 2 kat uygulayarak ahşap saksılarınızı boyamayı bitirin. Bir sonrakini uygulamadan önce her bir katının iyice kurumasını sağlayın.

Adım 6

Saksılarınızı boyalı tasarımlar veya desenlerle süsleyin. Saksılara karakter eklemek için ahşap harfler veya eğlenceli şekiller üzerine boyama ve yapıştırma yapmayı düşünün.

Adım 7

Saksılarınız tamamen kuruduktan sonra, iki veya üç kat akrilik şeffaf kaplama uygulamak için büyük bir boya fırçası kullanın. Kaplama kar ve yağmurun yaygın olduğu soğuk kış aylarında korunmasına yardımcı olacaktır.
Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.