Banyo Nasıl Boyanır

Banyo Nasıl Boyanır

Bir banyoyu boyamak normal bir duvar kadar kolay görünebilir, ancak banyolar sıcak ve buharlı olabilir, bu yüzden onu kaldırabilecek bir boyaya sahip olmanız gerekir. İşte uzun süre kalıcı bir görünüm için banyonuzu boyamakla ilgili bilmeniz gereken her şey.

Banyolar genellikle küçüktür ve taze ve temiz bir his gerektirir, bu nedenle seçtiğiniz renk oldukça önemlidir. Banyonuzdaki renkler için önerilerimiz:

Beyaz

Banyolar için güvenli, esnek ve temiz olduğu için ortak bir seçim. Bir odanın ışık hissetmesine yardımcı olur ve bir renk sıçraması ile canlandırılabilir.

Gri

Sıkıcı görünse de, gri, çok yönlü ancak çağdaş bir his verdiği için popüler bir seçimdir. Taş gibi doğal dokularla eşleştirirken armatürlerinizin de parlamasını sağlar.

Mavi

Mavi, banyolar için en yaygın renk seçimidir çünkü su ile ilişkilendiririz. Açık tonlar genellikle sakin ve rahatlatıcı bir ortam oluşturmak için kullanılır.

Banyo Nasıl Boyanır

Aşama 1:  Banyonuzu boyarken atlamamanız gereken bir şey varsa o da duvarları yıkamaktır. Kirleri temizlemek için şeker sabunu çözeltisi ve sünger kullanın ve ardından sabun izlerini gidermek için ılık suyla tekrar yıkayın.

Aşama 2: Boya cilası dökülüyorsa veya soyuluyorsa, bunun nedeni muhtemelen neme dayanıklı bir banyo boyasının daha önce kullanılmamış olmasıdır. Pürüzsüz bir yüzey bırakılana kadar pulları çıkarmak için zımpara kağıdı kullanın.

Aşama 3: Fayans ve tuvalet gibi çıkarmayacağınız armatürlerin etrafını maskeleme bandı ile kaplayın. Ve herhangi bir radyatörün arkasına boyamanız gerekip gerekmediğini ve korunması gereken herhangi bir düğme olup olmadığını kontrol edin. 

Aşama 4: Boya fırçanızı kullanarak önce duvarları ve kenarları kesin.

Aşama 5: Biraz banyo boyasını tepsinize boşaltın ve bunu rulonuzun üzerine eşit olarak uygulayın. 

Aşama 6: İlk kat boyayı tamamlayın ve boyayı kurumaya bırakın. İkinci bir kat boyamadan önce herhangi bir maskeleme bandını çıkarmayın.

Aşama 7: İkinci kat boya ile uygulamayı sonlandırın ve kurumaya bırakın.


Bu aşamalar için yeterli zamanınız yoksa, banyo ve tüm boya uygulamalarınız için (216) 441 28 24 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz. Evinize özel boya ve malzeme seçiminden başlayarak boya uygulamasının tüm aşamalarını birlikte planlayalım!
Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.