Başarılı Bir Ofis Boyama Projesi Nasıl Sağlanır?

iş yeri ve ofis boyama

Ofislerin sade, beyaz duvarları ve bej mobilyalarının olduğu günler geride kaldı. Günümüzde ofisler, depolar, fabrikalar, restoranlar ve hatta hastaneler dahil her iş alanı rengin önemini öğrenmiştir. Renkler, ruh halinizi etkileme gücüne sahiptir ve işverenler, çalışanları motive etmek ve üretkenliği artırmak için bunları hızlı bir şekilde kullanır. Hatta renkleri kendi yararınıza kullanabilir ve diğer pahalı tadilatlara bir servet harcamadan ofis alanınızı yenileyebilirsiniz.
 

Ofis İçin Boya Rengi Fikirleri


İster birkaç çalışanı olan küçük bir ofis, ister birkaç farklı departmanı olan büyük ölçekli bir ticari kuruluş olsun, renkler olumlu bir çalışma ortamı yaratmada önemli bir rol oynar. Ancak popüler renk psikolojisi ders kitaplarında verilen tavsiyelere göre renk seçmek gerekli değildir. Çevrimiçi olarak sunulan sıradan tavsiyelere bağlı kalmanız da gerekmez. İşletmenizden ve çevrenizden ilham alabilirsiniz.

1. Marka Renkleriniz

Ofisinizin iç mekanı için renkleri seçme konusunda emin değilseniz markanızı tanımlarken kullandığınız renkleri düşünün. Marka renkleri, kapsamlı bir değerlendirmeden sonra seçilir. Müşterileriniz ve çalışanlarınız arasında belirli duygular uyandırırlar. Marka renkleri sadece şirket web sitesinin veya personel üniformalarının renk paletini seçmek için kullanışlı değil, aynı zamanda duvar renklerine karar vermek için de kullanabilirsiniz. Yoğun trafiğiniz varsa markanıza uygun iç cephe boyama renklerini tercih edebilirsiniz. Bu sayede hem çalışanlarla güçlü bir bağ kurabilecek hem de marka bilinirliğini artırabileceksiniz.

Önerilen Makale: Boya malzemeleri, boya teknikleri ve uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için jotun boya sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

2. İş Kolu

Marka kişiliğinizden iç duvarlar için fikir alabilirsiniz. İş kolunuz nedir? Müşteriniz kim? Oyuncak satan bir şirket misiniz yoksa bir bilişim firması mısınız? Ürününüz / hizmetiniz ve müşteriniz renk seçiminizi belirleyebilir. Örneğin, güzelliği tanıtmak için mor rengi tercih eden bir güzellik markasıysanız, duvarlarda da aynı tonu kullanabilirsiniz. Ana renk olarak seçmenize gerek yok ama kesinlikle mor veya onun değişen tonları ile bir renk paleti oluşturabilirsiniz. Renk temasına belirli bir tonu dahil etme konusunda kafanız karışırsa, profesyonel bir renk danışmanından yardım alın. Ticari mülkü güzelleştirmek için size ipuçları verecek ve sizi pahalı hatalardan kurtaracaktır.

3. Doğadan Gelen İlham

Birkaç çalışma, doğal unsurların ofis üretkenliği üzerindeki olumlu etkisini göstermektedir. Çalışanların çoğu kapalı alanda sekiz saate yakın çalışıyor. Böylece onlara steril bir ofis alanı sağlamak yerine biyofilik bir tasarım sunabilirsiniz. Tam bir revizyon aramıyorsanız, doğal dokuları boyama yoluyla birleştirebilirsiniz. Çalışma alanına doğayı tanıtmak için yapraklı yeşil, gök mavisi, kahverengi toprak gibi toprak tonlarını ve doğal tonları seçin. Açık tuğla duvarlar, ahşap kemerler, taş masalar ve daha fazlasıyla farklı dokular ekleyin.

Neden Tecrübeli Bir Boya Firmasından Hizmet Almalısınız?


Ofis için bir boya projesi planlarken birkaç şeyi göz önünde bulundurmamız gerekiyor. Yoğun bir dünyada yaşıyoruz. En iyi sonuçları elde etmek için hiçbirimizin farklı renk kombinasyonlarını ve boya markalarını araştıracak zamanı ve enerjisi yok.

Öte yandan, VORTEX MİMARLIK gibi profesyonel bir firma ile çalışmak sizin ve işiniz için işleri kolaylaştıracaktır. Deneyimsiz bir boyacı ile vakit kaybetmeyin. Boyacısı yerine profesyonel bir boya firması seçmeniz çok önemlidir.

Boya firmalarının büyük bir ekibi vardır, bu da işi hızlı bir şekilde bitirebileceği anlamına gelir. Ayrıca, programınıza göre çalışması ve hatta bütün gece veya hafta sonları çalışarak boya yapmayı bitirmesi daha olasıdır. Sizi bir boya şirketi seçmeye zorlayacak en önemli şey, kapsamlı hizmet yelpazesidir. Genellikle konut boyacılarının hizmetleri iç mekan boyama ve dış cephe boyası ile sınırlıdır. Boya firmaları, ofisinizin güzel görünmesini sağlamak için yeni döşeme, basınçlı yıkama, kumlama ve diğer birçok yardımcı hizmetin kurulumunda size yardımcı olabilir.


Her zaman olduğu gibi boyama projelerinize yardımcı olmak için buradayız!  Tüm boya uygulamalarınız için (216) 441 28 24 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz. İş yerinize özel boya ve malzeme seçiminden başlayarak boya uygulamasının tüm aşamalarını birlikte planlayalım!
Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.