Dış Cephe Boyama: İkileminizi Çözmek İçin 3 Soru

dış cephe boyası
 
Evinizin dışını boyama kararı, mülkün estetik çekiciliğini iyileştirmenin güzel bir yoludur. Soğuk bir bölgede yaşıyorsanız, sıcaklıktaki değişiklikler dış cephe kaplamasına olduğu kadar ahşap yapılara da zarar verebilir. Ancak bu, iki yılda bir onarım işi yapmanız gerektiği anlamına gelmez. Evinize bakarsanız, gelecekte pahalı onarımlardan kaçınabilirsiniz. Evinizi korumak istiyorsanız duvarları ve ahşap yapıları kaliteli boyalarla boyamak iyi bir fikirdir.

Evinizi boyamak konusunda kafanız karıştıysa endişelenmeyin. Hemen bir boyacı ile anlaşmak zorunda değilsiniz. Evinizin durumunu, maddi durumunuzu düşünün ve boyama projesini ailenizle tartışın. Ayrıca ikileminizi sona erdirmek için kendinize şu soruları sorun:

1. Evin dışını en son ne zaman boyadınız?

Herhangi bir yapının dış kısmı sert hava ve kirliliğe dayanmak zorunda olduğu için özen gerektirir. Ve eski bir boyama işi, yeterli bakımı sağlamada etkili değildir.

Evinizin ahşap cephesi 3 yıl önce boyandıysa, yeniden boyamanın en iyi zamanıdır. Bunun nedeni, ahşabın hasara duyarlı olması ve çabuk çürümesidir. Güçlü bir lateks boya kullanmak idealdir çünkü ahşap kaplamada dayanıklı ve kalıcı bir son kat garanti eder. Alüminyum dış cephe kaplaması üzerindeki bir boya işi ortalama 5 yıllık bir ömre sahiptir. Bu nedenle, evinizde alüminyum kaplama varsa, karar vermeden önce boya işinin yaşını göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun.

Önerilen Makale: Boya malzemeleri, boya teknikleri ve uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için jotun iç cephe boya çeşitleri sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

2. Eviniz hoş bir çekicilik sağlıyor mu?

Potansiyel alıcılar konut mülklerine bakarken görsel etkiyi yenmek zordur. Evinizi satmayı düşünüyorsanız, mülkünüzün güzel bir görüntüsünü yansıtmanız önemlidir. Ayrıca, bir evin dışı, evin refahının iyi bir göstergesidir. Ve evinizin dışını boyamak, alıcılar üzerinde olumlu bir etki yaratmanın en ucuz yoludur.

3. Evin dışı herhangi bir onarım gerektiriyor mu?

Evinizin dışı ciddi onarım ihtiyacı duyuyor olabilir. Ancak, görmezden gelirseniz, gelecekte büyük sorunlara yol açabilir. Deneyimli bir ev boyama firması ile çalışırsanız, sorunları etkili bir şekilde tespit edebilir. Sadece evinizi boyamakla kalmayacak, aynı zamanda küçük onarımları da üstlenecek ve hasarlı malzemeleri verimli bir şekilde değiştirecektir. Bir taşla iki kuş vurmak gibi!

Doğru soruları sormak, evinizin durumunu değerlendirmenin uygun bir yoludur. Evinizin bir boya işine ihtiyacı olduğu sonucuna vardıysanız, her zaman olduğu gibi boyama projelerinize yardımcı olmak için buradayız!  Tüm boya uygulamalarınız için (216) 441 28 24 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz. Evinize özel boya ve malzeme seçiminden başlayarak boya uygulamasının tüm aşamalarını birlikte planlayalım!
 
Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.