Dış Cephe Boya Seçimi Nasıl Yapılır

dış cephe boyası nasıl seçilir
 

Etrafınıza Bakın - Bir Mahalle Turu Yapın


Evinizin dış cephesi için boya rengini seçmek, göründüğü kadar göz korkutucu değildir. Sadece evinizin mimari tarzını tamamlayan değil, aynı zamanda iç dekorasyonunuza da iyi geçiş yapan bir renk seçebilirsiniz. Ancak sürece başlamak için önce mahallenizde bir tura çıkın. 
 

Yaklaşımınızda Uyumlu Olun


Evinizin dış cephesinin renginin öne çıkmasını isterken, saçma görünmesini istemezsiniz. Örneğin çoğunluğu klasik renklerden oluşan bir mahallede pempe veya mor gibi bir cephe rengi seçmeyi düşünmmeyin. Dış ortamla gereksiz bir uyarıya veya çatışmaya neden olmayacak tek tip bir renk seçtiğinizden emin olun.
 

Seçtiğiniz Boya Rengi, Çatınızın Rengi ile İyi Uyum Sağlamalıdır


Ardından, evinizin kalıcı dış cephesine - beton, kaplamalı pencereler ve çatıya bakın. Dış tonların çatının rengiyle iyi görünmesini istiyorsunuz. Çatı, pahalı bir kurulumdur. Bu nedenle dış cephe boya renginin shingle rengini tamamladığından emin olun.

Önerilen Makale: Boya malzemeleri, boya teknikleri ve uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için silikonlu iç cephe boyası sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.
 
Bir Geçiş Rengi Seçtiğinizden Emin Olun

Ayrıca iç mekanınızın renklerini de göz önünde bulundurmak ve dış renkle güzel bir kontrast oluşturduğundan emin olmalısınız. Örneğin, iç dekor gri ise, dış tarafın da gri olmasını istemezsiniz. İçeriden dışarıya kolay bir geçiş yapabildiğinizden emin olun - hem özgür hem de çekici.
 
Birkaç Boya Örneği Alın

Ardından, evinizin mimari tarzını göz önünde bulundurmanız gerekir. Çağdaş mı klasik mi? En yakın boya mağazasına gidin ve belirli ev stilleri için hangi renk paletlerini önerdiklerini görün. Mağazadan dış cephenizin küçük bir kısmına boyayabileceğiniz bir boya örneği isteyin. Farklı ışıklarda boyanmış noktanın nasıl göründüğünü görün. Bir rengi bu şekilde test etmek, bu adımı atladığınız için evi yeniden boyamak zorunda kalmaktan çok daha kolaydır.

Bu aşamalar için yeterli zamanınız yoksa tüm boya uygulamalarınız için (216) 441 28 24 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz. Evinize özel boya ve malzeme seçiminden başlayarak boya uygulamasının tüm aşamalarını birlikte planlayalım!
Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.