Evinizi Boyamakla İlgili Önemli Şeyler

ev nasıl boyanır

Evinizi boyamak ilginç bir uğraştır, yaşadığınız yeri yenilemenin kolay bir yoludur. Ev değiştiriyorsanız veya kendi alanınızı yeni satın aldıysanız, boyama da taşınma sürecinin bir parçasıdır.

Odanızı boyamanız gerekip gerekmediğine karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken çeşitli şeyler olsa da, tamamlandıktan sonra size memnuniyet veren bir girişimdir.

Boyalar ucuz olabilir, ancak dairenizin görünümünü daha önce gördüğünüzden daha muhteşem bir şeye dönüştürme yeteneğine sahiptirler. Bunu göz önünde bulundurarak, alanınızı boyarken en iyi şekilde yararlanabilmeniz için öğrenmeniz gereken bazı şeyler daha var.
 

1. Bir Renk Seçin


Ev için henüz bir temanız yoksa, boyacıdan veya bir boya mağazasından ücretsiz olarak uygun bir renk kartı seçin. Renk kartlarının çok az seçeneği olduğunu unutmayın. Birden fazla seçenek için, donanım perakende mağazalarından veya boyacılardan da alınabilecek bir renk kataloğu arasından seçim yapmalısınız.

Önerilen Makale: Boya malzemeleri, boya teknikleri ve uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için iç cephe astar boya fiyatları sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Duvarlarınızda zaten bir astar boyası var ve boyamaya hazırsınız. Ancak boya kutusunu açmadan önce, renklerin evinizde üzerinde ne gibi etkileri olacağını dikkatlice düşünmelisiniz.

Kırmızı: Renk, alanınızdaki enerji seviyesini artırabilir.

Sarı: Neşeli ve parlak bir şeye mi ihtiyacınız var? Küçük alanları daha çekici ve daha büyük gösterebileceği için sarı rengi deneyin. Ana renk olarak kullanılmasa da mutfağınıza veya yemek odanıza eklenebilecek harika bir dokunuş.

Mavi: Çok sakin ve huzurlu bir renktir, verimliliği artırmak için çalışma alanınıza uygulanabilir. Gevşemeyi tasvir eder. Sizi üzgün hissettirebilecekleri için mavinin koyu tonlarından uzak durun.

Mor: Kraliyet rengi, sofistike ve lüksün bir temsilidir.

Yeşil: Yeşil, mavi ve sarı rengin birleşimi olduğu için evin her yerinde kullanılabilir.

2. Evinizin Büyüklüğü Nedir?


Bu, evinizi boyarken dikkat etmeniz gereken çok önemli bir bilgidir. Mülkünüzün boyutunu net bir şekilde anlamak, boyama için kullanılacak malzeme miktarını tahmin etmenize yardımcı olacaktır. Kendiniz yapmayı düşünmüyorsanız kesinlikle profesyonel bir boyacı tavsiyesi kullanabilirsiniz. Bu nedenle, boya işi için bir bütçe oluşturmanıza yardımcı olması için evinizin büyüklüğünü öğrenin.
 

3. Havalandırma


Zeminleriniz damla bez veya isterseniz gazete ile kaplandıktan sonra havalandırma için tüm pencere ve kapıları açmanız gerekir. Dairedeki tüm kimyasallar olacak, bu yüzden güvenli tarafta olmak en iyisidir. Normal prosedür, işçilerin ayakkabı ve eldiven yanında maske takmalarıdır.
 
4. Boya Türü

Sahip olduğunuz mülkün türü ve kullanmak istediğiniz dekorasyon, evinize hangi boyayı uygulayacağınızı belirler. Kiracı iseniz, yine de daireyi terk edeceğinizi düşünerek, optimum kalite beklentileri olan düşük bütçeli boyalara yönelmeye karar verebilirsiniz. Ev sahipleri bunun yerine yüksek bütçeli boyalara gidebilirler. Bu senin evin ve üzerinde istediğin her şeyi yapmaya karar verebilirsin.

5. Bir Tahmininiz Var mı?

Bunu yapmazsanız, boyacınızdan ayrıntılı bir fiyat teklifi talep etmelisiniz. Teklifleri malzeme, işçilik, boya ve proje süresini kapsamalıdır. Bir tahmine sahip olmak, iş ilerledikçe daha fazla maliyete katlanmaktan kurtaracaktır. Proje sırasında sık sık faturalandırılmak ve günün sonunda yine de ücretlerini ödemek istemezsiniz.

6. Rolünüzü Anlayın

Evinizi boyaması için profesyonel bir boya firması ile çalışmak, tüm süreçte belirli rolleri üstlenmeniz gerekebileceği gerçeğini ortadan kaldırmaz. Bir fırça almanız gerekmeyebilir, sadece boyacıların çalışmasına izin vermek için mobilyalarınızı taşımak veya prizleri çıkarmak olabilir. İşe gelmeden önce ne yapılması gerektiğini onlardan öğrenin. İşlerini azaltmanıza ve maliyetleri düşürmenize yardımcı olabilir.

Evinizin duvarlarını ve tavanlarını boyamak, çoğu ev sahibinin korktuğu bir iştir, özellikle de onlar için birini işe almıyorlarsa. Ancak günün sonunda, boyalı bir ev kadar güzel bir şey yoktur.

Her zaman olduğu gibi, boyama projelerinize yardımcı olmak için buradayız!  Tüm boya uygulamalarınız için (216) 441 28 24 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz. Evinize özel boya ve malzeme seçiminden başlayarak boya uygulamasının tüm aşamalarını birlikte planlayalım!
Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.