Evinizi Taşınmadan Önce mi, Sonra mı Boyamalısınız?

ev boyama

Yeni bir eve mi taşınıyorsunuz? Zamanınızı alan ve yapmanız gereken pek çok göreviniz var: paketleme, alışveriş, planlama, düzenleme, adresinizi değiştirme ve çok daha fazlası. Şimdi duvarları boyamalı mısın? Ya da toz yatışana kadar beklemeli misiniz? Sizin durumunuzda en mantıklı olanı belirlemek için okumaya devam edin.
 

Taşınmadan Önce Boya Yapmanın Artıları


Taşınmadan önce boya yapmak bazı insanlar için işe yarar. Aslında, bazı kişilikler ve durumlar içi idealdir.

Karşılaşacağınız görevlerin birçoğunu zaten belirttik. Bazı kişilikler için listeye sadece boya eklemek daha mantıklı olabilir. Zaten çalışma modundasınız, bu nedenle enerjiniz varken her şeyi halledebilirsiniz.

Ayrıca, arada herhangi bir mobilyanız olmadığında boyamanın ne kadar kolay olacağını hayal edin. Ağır dolapları hareket ettirmeniz, boya kururken kanepelerinizin duracağı bir yer bulmanız ya da sehpanıza damlalar gelmesinden endişe etmeniz gerekmeyecek. Ve bu arada kıyafetleri nereye koyacağınız konusunda endişelenmeden dolapların içini de boyayabilirsiniz.

Ayrıca mobilyaları, dağınıklığı ve dekorasyonları ortadan kaldırmak için zaman ayırmanız gerekmediğinde rekor sürede boyama yapabileceksiniz.

Peki ya o boya kokusu? Taşınana kadar boya yapmayı beklerseniz, başınızı ağrıtabilecek bir evde yaşıyor olacaksınız.

Ayrıca tamamen sizin için hazır olan bir eve taşınmak büyük bir rahatlama. Kafanızın üzerinde beliren birkaç proje hakkında endişelenmenize gerek kalmadan, kendi hızınıza göre eşyalarınızı açmanıza olanak tanır.

Siz taşınana kadar beklemek de projeyi istediğinizden daha uzun süre geri itebilir. Kabul edelim: çevremizle tembel ve rahat oluruz. Bir değişiklik isteseniz bile, taşındıktan sonra bunu yapmak için gereken motivasyonu bulamayabilirsiniz.

Önerilen Makale: Boya malzemeleri, boya teknikleri ve uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için jotun ahşap boya fiyatları sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Taşındıktan Sonra Boya Yapmanın Artıları


Evde yaşadıktan sonra diğer durumlar ve kişilikler için boya yapmaya daha uygun olacaktır.

Mobilyanız ve sanat eseriniz evde olmadan önce boya yaparsanız, boya renginizin dekorunuzla ne kadar iyi görüneceğini bilemezsiniz. Gökkuşağındaki her rengin çok sayıda boya tonu ve rengi ile dekorasyonlarınızla uyuşmayan bir ton seçebilirsiniz.

Bazı iç mimarlar, taşınmadan önce boya yapmanın insanların yaptığı en büyük hatalardan biri olduğunu söylüyor. "Döşemenizi, sanat eserinizi, kiliminizi ve diğer her şeyi en iyi tamamlayan rengi istiyorsunuz. Bu rengi yalnızca eşyalarınız gerçekten evinizin içindeyse seçebilirsiniz." diyorlar.

Bir renk seçerken duvarınızın bir bölümünü boyamanız ve onunla birkaç gün yaşamanız gerektiğini duymuşsunuzdur, böylece farklı ışıklarda nasıl göründüğünü görebilirsiniz. Siz taşınana kadar boyamayı beklemek size bunu yapmak için zaman kazandırır. 

Evinizi ister taşınmadan önce, isterseniz de taşındıktan sonra boyatmaya karar verin,her zaman olduğu gibi boyama projelerinize yardımcı olmak için buradayız!  Tüm boya uygulamalarınız için (216) 441 28 24 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz. Evinize özel boya ve malzeme seçiminden başlayarak boya uygulamasının tüm aşamalarını birlikte planlayalım!
Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.