İç Cephe Boyasının Yenilenmesi Gerektiğinin İşaretleri

küçük boya projeleri

Evinizin iç duvarlarını ve tavanlarını yeniden boyadığınızdan bu yana ne kadar zaman geçti? Renkler solmuş mu? aşınmış veya yıpranmış görünüyor mu? Bunların hepsi, evinizin iç kısmına biraz önem vermenin ve yıllarca seveceğiniz bir boya ile tazelemesinin zamanının gelebileceğini gösteren işaretlerdir.
 

Bir Ev Ne Sıklıkta Boyanmalıdır?


Bir evin dış cephesi için boya süresinin her beş yılda bir olması gerektiğini müşterilerimize sık sık hatırlatıyoruz. Bu genellikle doğrudan güneş ışığı, yağmur ve diğer yağış miktarı gibi evin maruz unsurlara bağlıdır.

İç yüzeyler biraz farklı bir zaman çizelgesindedir, çünkü bu alanlar bir evin dışının maruz kaldığı doğa unsurlarıyla ilgilenmez. Ev sahiplerine, görünür yıpranma belirtileri olmadıkça veya yeni bir renk paleti istenmedikçe 5-7 yıl arasında izlenecek iyi bir zaman çizelgesi olduğunu sık sık söylüyoruz.

Önerilen Makale: Boya malzemeleri, boya teknikleri ve uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için dış cephe boya renkleri sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.
 

Yeni Boya İhtiyacının İşaretleri


İç mekanınızın biraz dikkat edilmesi gerektiğini gösteren görünür işaretler şunları içerir: Soyulma, aşınmış duvarlar ve süslemeler, lekeler veya solan boya renkleri. İşte yeniden boyama zamanının ve yakında olduğu anlamına gelebilecek bazı kırmızı bayraklar.

Sürtünme izleri genellikle ayakkabı izlerinin alt pervazları aşındırdığı veya sandalyelerin veya diğer mobilyaların duvarlara sürtünerek kolayca çıkarılamayan izler oluşturduğu yerlerde meydana gelir.

Soyulma ve ufalanma, genellikle son boya projesi sırasında boyanın çok kalın uygulandığı veya suyun boyanın kabarmasına ve pul pul dökülmesine neden olduğu durumlarda meydana gelir.

Doğrudan güneş ışığı, pencerelerin gün boyunca tam güneş kapsamına izin verdiği alanlarda boyanın solmasına neden olabilir.

Aşırı sıcak ve soğuk dönemler nedeniyle veya alçıpanın uygun şekilde kapatılmamış olması nedeniyle boya çatlaması meydana gelebilir.

Duvar ve tavan lekeleri, sızdıran bir çatıdan, patlayan borudan veya tıkanmış oluklardan su hasarının meydana geldiği yerlerde meydana gelir. Yeniden boyama yapılmadan önce bu sorun giderilmelidir.

Bu senaryoların her biri, evinizdeki odanın veya odaların boyasının yenilenmesi gerektiğini gösterir. Sorunlar aşınma ve yıpranma, doğrudan güneş ışığı, zayıf boya yapışması veya su hasarından kaynaklanır. Yeni boya projesi için boya renkleri ve boya seçmeye başlamadan önce bu alanları tamir ettirdiğinizden emin olun.

Her zaman olduğu gibi boyama projelerinize yardımcı olmak için buradayız!  Tüm boya uygulamalarınız için (216) 441 28 24 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz. Evinize özel boya ve malzeme seçiminden başlayarak boya uygulamasının tüm aşamalarını birlikte planlayalım!
Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.