Küçük Mutfaklar İçin Renk Fikirleri

mutfak dolabı nasıl boyanır

Küçük mutfaklarla ilgili zor olan şey, kendilerini sıkışık ve istenmeyen hissedebilmeleridir. Ve bu, zamanınızın çoğunu geçirdiğiniz odada hissetmek isteyeceğiniz son şeydir. Davetkar bir mutfak yaratmak, daha uzun süre oyalanmak istemenizi sağlayacak, size daha sağlıklı yemekler pişirmeniz, büyükannenizin eski tariflerini mükemmelleştirmeniz ve en sevdiğiniz yiyeceklerin tadını çıkarmanız için zaman ve alan kazandıracaktır.

Alanı yeniden şekillendirmek ve açmak için bütçeniz olsun ya da olmasın, alanınızı daha büyük göstermek ve daha davetkar hissetmek için doğru renkleri seçmek isteyeceksiniz. Küçük mutfaklar için bu mutfak renk fikirleri, mekanınızı görsel olarak açacak ve bu yoğun odada size bir rahatlık hissi verecektir.

Açık Renkler

Mutfaktaki açık renkler odayı gerçekten açar. Beyaz her zaman odayı aydınlatmak için mükemmel bir seçimdir çünkü ışığı yansıtır ve duvarları geri çeker. Ayrıca tekdüzelik, mutfağın daha büyük görünmesini sağlar. Mutfağınızda daha fazla derinlik için krem, beyaz ve boz renklerini karıştırabilirsiniz. Benzer tonlardaki farklı dokular da görsel ilgi katar.

Önerilen Makale: Boya malzemeleri, boya teknikleri ve uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için jotun ahşap boyası çeşitleri sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Renkleri Yakın Tutun

Gri veya beyaz gibi nötr bir renk seçin ve dolapları boyayın ve aynı nötr renkte süsleyin. Ardından, benzer bir renk değerine sahip bir arka fon seçin. Bu, gözün oda içinde daha kolay hareket etmesini sağlar ve alanı görsel olarak genişletir.

Dolap Kapaklarını Çıkarın

Dolap kapaklarını camla değiştirdiğinizde mutfağa derinlik katarak duvarların daha geride görünmesini sağlarsınız. Bu, küçük bir mutfak için harika bir numaradır, ancak karmaşa odanın sıkışık hissetmesine neden olduğundan açık dolapları karıştırmamaya dikkat edin.

Yatay Çizgiler

Herkes için değil, ancak yere yatay çizgiler çizmek, gözün odada hareket etmesini sağlar ve alanın olduğundan daha büyük olduğu yanılsamasını verir.

Ağır Bir Vurgu

Vurgulu bir duvar, küçük bir mutfak için harika bir fikirdir. Bir duvarı diğer duvarlardan daha derin bir renge boyamak, duvarın çekiliyor gibi görünmesini sağlayarak odaya daha fazla alan kazandırır.

Kırpma

Duvarlarda da giydirmede kullandığınız rengi kullandığınızda görsel kesintileri ortadan kaldırmış olursunuz. Bu, tavanın daha uzun görünmesini sağlar ve küçük mutfağınızda daha fazla nefes alma odası ve alan hissi verir.

Küçük Renk Patlamaları Ekleyin

Dolaplarınızı ve duvarlarınızı nötr tutmak, daha büyük bir mutfak yanılsamasını verebilir, ancak bu çok sıkıcı geliyorsa, küçük renk patlamalarıyla odaya eğlence katarsınız. Ayrıca, hafif duvar tonlarıyla karıştırılan keskin tonlar, alanı görsel olarak genişletir. Bir veya iki kabinin dolap kapısını çıkarın ve arkalarını parlak bir renge boyayın. Mutfağın geri kalanını nötr bırakırken adayı en sevdiğiniz renge boyayın. Pencere pervazına keskin bir renk katın. Veya işleri canlandırmak için vazolar, çiçekler ve renkli patlamalarla sanat eserleri getirin.
Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.