Profesyonel Dış Cephe Boyama Projeniz için En İyi 5 İpucu

dış cephe boyası nasıl seçilir
 
Dış cephe ev boyama projeleri çok önemlidir. Evinizin içi sadece davet ettiğiniz arkadaşlarınız tarafından görülürken, evinizin dışı herkes ve herkes tarafından görülebilir. Evinizin etkileyici bir çekiciliğe sahip olmasını istersiniz. Kimse bakımlı çimlerden ve güzelce boyanmış dış cephelerden oluşan bir sokakta "o ev" olmak istemez.

Ev boyama, ister iç ister dış olsun, bazı hazırlık çalışmaları gerektirir. Mükemmel boya rengini seçmek için zaman ayırdıktan sonra, projenizin sorunsuz ilerlemesini sağlamak isteyeceksiniz. VORTEX MİMARLIK gibi profesyonel bir boya firması, dış cephe boyama işinizin zamanında ve profesyonel bir şekilde güzel sonuçlarla yapılmasını sağlamak için gerekli tüm prosedürleri takip edecektir.
 

Temizlik


Evinizin dışı size temiz görünse bile, bir profesyonel boya firması, boyayacağınız yüzeyleri basınçlı suyla yıkamak için zaman ayıracağını bilecektir. Kirli bir yüzeyin boyanması, evinizin dış cephesinin pürüzlü ve kirli görünmesine neden olacaktır. Evin boyamadan önce yıkanan cephenin, bir veya iki gün tamamen kuruması gerekecektir.

Önerilen Makale: Boya malzemeleri, boya teknikleri ve uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için iç cephe astar boya fiyatları sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.
 

Diğer Yüzeylerin Hazırlanması 


Boyama ekibiniz ahşap döşeme veya daha önce boyanmış bir alanı boyuyorsa, bu yüzeylerin iş için hazırlanması gerekecektir. İyi bir boya firması, bu yüzeylerdeki kalkmış veya yıpranmış boyaları kazıyacak ve yeni boya renginizin düzgün bir şekilde görünmesinden emin olmak için bu alanları zımparalayacaktır.
 

Hava Durumu 


İstanbul gibi bazı şehirlerin hava durumu biraz tahmin edilemez olabilir. Boyama projenizde lateks boya varsa, çok soğuk veya çok sıcak hava, boyanın yüzeyinize yapışmasını engelleyebilir veya dayanıklılığını tehlikeye atabilir. Yağmurdan ve hatta yoğun çiyden kaynaklanan nem, dış cephe boyası işini olumsuz etkileyebilir, bu nedenle havaların güzel olduğu birkaç gün için profesyonel boyacınız işe koyulabilir.
 
Astar Kullanımı

Astar kullanmak işe yaramaz bir adım gibi gelebilir, ancak yüzeyi seçtiğiniz boya rengine hazırlamaya yardımcı olacaktır. Daha pürüzsüz bir boya yüzeyi oluşturur ve boyacınızın iki kattan fazla boya kullanmak zorunda kalmaz. Bu da sizin boyadan ve zamandan tasarruf etmenizi sağlar.
 
Doğru Renk Seçimi

Doğru dış cephe boyasını seçmek zor bir iştir. Daha önce de söylediğimiz gibi, evinizin dışını herkes görebilir, bu yüzden sizin hakkınızda doğru şeyleri söylemesini istersiniz. Mahallenizde dolaşın ve hangi renklerine sahip olduğunuzu görün. Bazı örnekler alın ve bunları evinizin dışında deneyin ve ışığın renkleri nasıl değiştirdiğini görmek için günün farklı saatlerinde bunlara bakın. VORTEX MMİMARLIK, bir renk uzmanıyla boyama danışmanlığı sunar. Dış cephe boya renginizi seçerken profesyonel bir görüş alarak uzun bir yol kat edebilirsiniz.

Bu aşamalar için yeterli zamanınız yoksa tüm boya uygulamalarınız için (216) 441 28 24 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz. Evinize özel boya ve malzeme seçiminden başlayarak boya uygulamasının tüm aşamalarını birlikte planlayalım!
Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.