Profesyonel Gibi Oda Boyamak İçin 8 İpucu

profesyonel duvar boyama
 

Profesyoneller projeyi yürütmek için doğru araçlara ve uzmanlığa sahipler ve tüm ihtiyaçlarınızı yetkin bir şekilde karşılayabilirler. Uzmanlar doğru boyayı seçmenize ve projeyi zamanında tamamlamanıza yardımcı olabilir. Ancak, paranız yetersizse, bu ipuçları üzerinde çalışabilir ve bir profesyonel gibi boya yapabilirsiniz.
 

Kuru Havaları Bekleyin


Nemli hava ve boya pek uymuyor. Nemli havalarda boya yavaş kurur. Yağmurlu bir günde duvarları boyamaktan da kaçınmanız gerekir. Boya projesine nemli havalarda başlıyorsanız acele etmeyin ve duvarları yavaşça boyayın. Ayrıca yavaş kuruma sürecinden yardım alabilir ve boya ıslakken tüm hataları düzeltebilirsiniz. Boya kaplamaları sırasında da ara verebilirsiniz. 
 

Kapsamlı Bir Görsel İnceleme ve Hazırlık Yapın


Boya projesine başlamadan önce soyulma ve çatlak boyayı onardığınızdan emin olmalısınız. Duvarlara yeni bir boya veya astar uygulamadan önce hasarlı yerin zımparalanması ve kazınması gerekir. Yeni boyayı uygulamadan önce duvarları tamir etmezseniz, para ve zaman israf edersiniz, bu yüzden önce onları halletmek daha iyidir. 
 

Doğru Kalitede Rulo ve Fırça Alın


Kaliteli boya alırken boya aksesuarlarından tasarruf etmek istemezsiniz. İyi fırçalar ve rulolar mükemmel cesaret kazanmanıza yardımcı olabilir ve bu da daha az israfla sonuçlanır. Üst düzey maskeleme bandı, boya uygulaması sırasında damlamaları ve bulanıklıkları gidermenize yardımcı olur.

Önerilen Makale: Boya malzemeleri, boya teknikleri ve uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için jotun dış cephe boya çeşitleri sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.
Kestirmeleri Kullanın

Duvarlarda farklı dokuları boyamak için farklı tipte kestirmeler kullanılır. Boyanın çatlaklara ve köşelere ulaşmasını istiyorsanız, doğru tipte aksesuarlar kullandığınızdan emin olmanız gerekecektir. Duvarlarda iyi bir doku oluşturmak istediğinizde kalın kestirme kullanmanız gerekir.
 
Boyanmasını İstemediğiniz Her Şeyi Koruyun

Duvarları boyamaya başlamadan önce tüm mobilya döşeme ve donanımlarını kapladığınızdan emin olmalısınız. Kapı kolları için endişeleniyorsanız ve boya projesi sırasında çekiyorsanız, bantla sabitlenmiş naylon poşetleri kullanın.

Işık Anahtarını ve Priz Kapaklarını Çıkarın

Duvarları boyarken ışık düğmeleri ve priz kapakları kirlenebilir. Bunları kaldırmak sadece beş dakika sürecek ve uzun vadede çok faydalı olacaktır.

Astar Kullanın

Temiz ve pürüzsüz yüzeyi boyamak için boya ve astar kombinasyonu kullanmak normaldir ancak duvarlarla ilgili sorunlarınız olduğunda ayrı astarlar kullanmanız önerilir. Zorlu bir yüzeyi boyarken, bir yapıştırma astarı kullanmanız gerekir.

Bir sonraki konut boyama projenizi planlarken bu 8 ipucunu aklınızda tutmanız gerekir. Bu ipuçları üzerinde çalışarak, yüksek kaliteli sonuçlar elde edebilirsiniz.
Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.