Yüksek Kaliteli Boyanın Önemi

kaliteli boyanın önemi
 
Eviniz için (hem iç hem de dış) boya seçerken en ucuz seçeneği seçmeli misiniz? Birkaç kutu boyaya ihtiyacınız olduğunda, kutu başına daha az para ödemek kesinlikle daha cazipi görünüyor. Bununla birlikte, proje ne olursa olsun, ucuza kaçmak, eviniz için boya satın alırken iyi bir seçim değildir.

Yüksek kaliteli boya genellikle daha pahalı olur, ancak her zaman buna değer…

Uzun Ömürlü

Belki de en önemlisi, yüksek kaliteli boya daha uzun süre dayanır. Daha ucuz bir boyaya göre iki kat daha uzun süre dayanabilen daha pürüzsüz, daha homojen bir görünüm sağlar. Boya maliyeti için daha fazla ödeme yapacak olsanız bile, uzun vadede paradan tasarruf edeceksiniz çünkü sık sık yeniden boyamak zorunda kalmayacaksınız. Ayrıca, yüksek kaliteli boya için çok sayıda kat gerekmez - bu da, ucuz bir boya seçerseniz satın almanız gerekecek kadar çok boya kutusu satın almanıza gerek olmadığı anlamına gelir.

Daha Kolay Uygulama

Evinizin boyasını kendiniz yapacaksanız, bu yüksek kaliteli boyayı tercih etmeniz için yeterli bir nedendir. Yüksek kaliteli boya daha az efor gerektirir çünkü daha örtücüdür. Daha az  boyama ve daha az rötuş yapmanın keyfine varırsınız. Ayrıca yüksek kaliteli bir boyanın uygulama sırasında çok fazla sıçramadığını biliyor muydunuz? Bu, temizlemenizin daha kolay ve daha kısa olacağı anlamına gelir.

Önerilen Makale: Boya malzemeleri, boya teknikleri ve uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için su bazlı silikonlu iç cephe boya fiyatları sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.


Daha Az Aşınma

Dayanıklılık için yüksek kaliteli boyalar üretilmiştir. Zamanla daha az yıpranma gösterir çünkü aslında kire direnir, bu da çocuklarınızın yapışkan parmak izlerinin insanların evinize girdiklerinde fark ettikleri ilk şey olmayacağı anlamına gelir. Sadece bu da değil, parmak izleri, çizikler ve daha fazlası duvarda son bulduğunda, yüksek kaliteli bir boya ucuz boyalardan çok daha kolay temizleyecektir.

Boyanızdan En İyi Şekilde Yararlanın

İster bir iç duvarı ister evinizin tüm bina dışını boyuyor olun, yüzey hazırlığı çok önemlidir. Herhangi bir boya uygulamadan önce yüzeylerinizi incelemeniz gerekir. Pürüzlü alanları ve deliklerini düzeltmek için zaman ayırın; bunu yaparsanız, boyanız daha pürüzsüz hale gelir ve daha sonra daha az rötuş ve bakım gerektirir.

Boyanızın Kaliteli Olduğunu Nasıl Anlarsınız?


Yüksek kaliteli boya, daha dayanıklı ve daha kalın bir film için kuruyan daha yüksek katı içeriğe sahiptir. Boyanızın yüksek kalitede olup olmadığını belirlemek için iki göstergeye bakmalısınız:

Yoğunluk - Daha yüksek kaliteli bir boya, daha yüksek oranda bağlayıcı ve pigment içerecektir. Ayrıca daha küçük bir sıvı yüzdesine sahip olacaktır. Lateks boyaya bakıldığında, daha düşük kaliteli bir boya hacimce % 20-30 katı ve % 70-80 su içerecektir. Buna karşılık, yüksek kaliteli bir boya % 35-50 katı içeriğe sahip olacaktır.

Titanyum Dioksit - İyi miktarda titanyum dioksit bulunduğunda, yüzeyleri daha az katla kaplayabilirsiniz. % 20-25 titanyum dioksit arayın.


Vortex Mimarlıkta sadece yüksek kaliteli Jotun Boya ürünleri satıyoruz. Boya uygulamalarımızda da dikkatli yüzey hazırlığımız ve uzman tekniklerimizle birleştiğinde, Jotun Boya ile yalnızca en iyi sonuçları alırsınız. Boya satış ve uygulama konusunda yardım ve fiyat almak için (216) 441 28 24  numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz. Evinize özel boya ve malzeme seçiminden başlayarak boya uygulamasının tüm aşamalarını birlikte planlayalım!

 
Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.