Demidekk Ultimate Fönster

Demidekk Ultimate Fönster, yüksek performanslı ahşap boyasıdır. 

Örnek UygulamalarÜrün tanımı

Tür


Dış cephe, opak (örtücü) ahşap koruma ürünüdür. Su bazlıdır. AMA (Alkid Modifiye Akrilik) Teknoloji ile üretilmiştir.

Özellikler ve Faydalar

Çok iyi renk dayanımı ve uzun bakım tutum aralığına sahiptir. Yüzeyde mantar gelişimine karşı aktif film koruyucu ajanlar içerir.
Kolay uygulanır. Çok iyi yapışma özelliğine sahiptir.

Tavsiye Edilen Kullanım

Özellikle pencere, kapı, panjur, bahçe mobilyası, garaj kapısı, çit vs. gibi doğrama ahşaplar için uygundur. Yeni, opak boyalı yada yarı şeffaf ahşap koyucu yüzeylere ayrıca emprenyelenmiş ahşaplara uygulanır. Yüzey hazırlığı sırasında VISIR Oljegrunning klar / pigmentert i astar olarak boya sisteminin tamamlayıcı özelliği olarak kullanınız. Binalarda kullanılan plastik ve metal oluklar için uygundur.

Ürün Bilgileri

Ambalaj Boyutu: 0,75 L (BAZ 0,68 L) ve 3 L (BAZ 2.7 L)
Renklendirme: Jotun Multicolor pigmentleri ile %10' kadar.
Renkler: Beyaz,A,B ve C ve oksit kırmızı Bazlar JOTUN MULTICOLOR sistemi kullanılarak renklendirilmelidir.
Parlaklık Derecesi: 40-50 yarı parlak
Genel Tip AMA (Alkid Modifiye Akrilik) Teknoloji ile üretilmiştir.
Katı Madde Oranı: 37 ± 2 Hacim %
Özgül Ağırlık: 1,26 (beyaz baz)
Kullanıma Hazır Karışım İçin UOB (VOC): AB normlarına göre bu ürün için uçucu organik bileşik limiti (cat. A/d): 130 g/L 'dir. Bu ürünün içerdiği uçucu organik bileşik miktarı ise 80 g/L'dir.

Uygulama Bilgisi

Uyarılar


Farklı kazan numaralarına sahip ambalajlar beraber kullanılacaksa, kullanmadan önce birlikte karıştırılmalıdır.Karıştırma işlemi iyi bir şekilde yapılmalıdır. Keskin kenarları zımpara ile yuvarlatın. Köşeler ve planyalanmış yüzeye yeteri kadar boya uygulamak,uzun süreli dayanım sağlar. En az 3 kat (100 μm kuru film kalınlığı). Önceden katran veya mineral yağlar ile yapılan işlemler son katta renk değişimlerine neden olabilir. Bunun için test uygulaması gerçekleştiriniz. Tam kurumamış boya güneş ışığına maruz kalırsa kabarcık oluşturabilir. Nem nedeniyle oluşabilecek problemlere dikkat edin. Tam kurumamış boya filmi üzerine çiğ düşmesi izlere neden olabilir. Yağlı bileşenler ile karıştırmayınız.

Uygulama Metodları

Fırça, rulo veya sprey.

Airless Sprey Uygulaması İçin Temel Değerler

Meme Tipi: 0.46 mm (0.018")
Sprey Açı Dereceleri: 65°- 80°
Memedeki Basınç: 15-18 MPa (150-180 kg/cm²)

Ürün sprey uygulaması için inceltilebilir. İnceltici:su

Uygulama Sırasında Ortam Şartları

Uygulama sırasında hava ve yüzey sıcaklığı +5 °C'nin üstünde olmalıdır. Boya filmi kuruyana kadar çiğlenme ve yağmur riski varsa boya uygulamayın.

Her Kat İçin Tavsiye Edilen Kuru Film Kalınlığı

Kuru En düşük 40 µm
Islak En Düşük 90 µm
Islak En Yüksek 110 µm

Her Kat İçin Yayılma Oranı

Önerilen, planyalanmamış ahşap En düşük 9 m²/l
Önerilen, planyalanmamış ahşap En Yüksek 6 m²/l
Önerilen, planyalanmış ahşap En düşük 12 m²/l
Önerilen, planyalanmış ahşap En Yüksek 9 m²/l

Seyreltme

Seyreltmeyiniz. Yağlı bileşenler ile karıştırmayınız.

Boya Uygulama Ekipmanlarının Temizliği

Su ve JOTUN Penselrens ya da uygun deterjan.

Kuruma Süreleri

Kuruma zamanı sıcaklık değişimine, havadaki neme, rüzgara ve film kalınlığına bağlı olarak değişiklik gösterir.

 
Hava Sıcaklığı / Bağıl Nem %50 5 °C 15 °C 23 °C
Yüzey Kuruması 6 Saat 4 Saat 2 Saat
Üzerine Kat Uygulama, Minimum 12 Saat 6 Saat 4 Saat


Kullanım Talimatları

Yüzey Hazırlığı


Yüzey temiz, sağlam ve kuru olmalı: Keskin kenarları zımpara ile yuvarlatın. Ham, korumasız, 4 haftadan fazla süredir bekletilen ahşapların temizliği için JOTUN Husvask kullanılmalı ve sert kıllı fırça ile fırçalanmalıdır. Vakum
ve daldırma yapılmış yüzeyler methylated spirit ile yağdan arındırılmalıdır. Önceden işlem görmüş ahşap JOTUN Kraftvask kullanılarak temizlenmelidir. Parlak ve sert zeminleri zımparalayınız ya da JOTUN Kraftvask kullanınız.
JOTUN Kraftvask, pencere camı ve alüminyum detaylarda lekelere ve korozyona neden olabilecek güçlü bir deterjandır. Sert kıllı fırça ya da kazıma ile gevşek boya/renkli ahşap koruyucu ve ahşap liflerini uzaklaştırın.

Ön Hazırlık

JOTUN Sopp-og algedreper i kullanıcı talimatlarına göre uygulayın. Ham ahşaplara tek kat JOTUN Impregnering tre uygulayınız. Ham demir ve çivi başları Quick Bengalac Metallgrunning ile astarlanmalıdır.

Astar

Yeni ahşap yüzeyler ya da emprenyeli ahşaplar hatta macunlanmış ahşap yüzeyler VISIR Oljegrunning klar / VISIR Oljegrunning pigmentert ile tek kat astarlanmalıdır. Ürünün yüzeye nüfuz etmesi ve yüzeyde film oluşturmaması beklenir. Ahşabın uç noktalarına yaş üstü yaş olarak 3-4 kat uygulayınız.

Son Kat

Yeni planyalanmış doğrama: 3 x DEMIDEKK Ultimate fönster. Önceden işlem görmüş: 2 x DEMIDEKK Ultimate fönster.

Depolama

Muhafaza ve nakil esnasında dondan koruyun. Ambalajı yukarı doğru tutun.

Atığın İmha Edilmesi

Sıvı boyalar,su borularına veya kanallara boşaltılmamalıdır.Onaylanmış yerel çevresel koruma statüsüne göre yapılmalıdır.

İç Ortam / Yayılım

Ürün dış cepheler için tavsiye edilir.

Yasal Uyarı

Bu belgedeki bilgiler, Jotun'un laboratuar testleri ve saha tecrübelerine dayanarak verilmiştir. Jotun ürünleri yarı mamul olarak değerlendirilir, fakat Jotun'un kontrolü dışındaki durumlarda da kullanılabileceğinden dolayı sadece ürünün kalitesi garantilenmektedir. Yerel yönetmelik ve piyasa gereksinimlerini karşılamak için üründe bazı değişiklikler uygulanabilir. Jotun, yayınladığı bilgileri önceden haber vermeden değiştirme hakkını saklı tutar.
 

Demidekk Ultimate Fönster Ahşap Boya Fiyatları


Demidekk Ultimate Fönster ahşap boya fiyatı almak ve VORTEX MİMARLIK ayrıcalıklarından faydalanmak için aşağıda bulunan iletişim formumuzu doldurabilir veya (216) 441 28 24 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.


Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.