Jotun Demidekk Ultimate Tarckfarg

Demidekk Ultimate Tackfarg, dış cephe, opak (örtücü), su bazlı ahşap koruma ürünüdür. AMA (Alkid Modifiye Akrilik) Teknoloji ile üretilmiştir.

Örnek UygulamalarÜrün Tanımı

Tür


Dış cephe, opak (örtücü) ahşap koruma ürünüdür. Su bazlıdır. AMA (Alkid Modifiye Akrilik) Teknoloji ile üretilmiştir.

Özellikler ve Faydalar

İleri bağlayıcı teknolojisi, boyanın yüksek renk dayanımına ve uzun bakım tutum aralıklarına sahip olmasını sağlar. Yüzeyde mantar gelişimine karşı aktif film koruyucu ajanlar içerir.

Yüksek kaliteli bağlayıcılar ve yüksek pigment içeriği ahşabı güneşin yıkıcı etkisinden korur, dış şartlara çok iyi dayanım sağlar. Ürünün uygulaması kolaydır ve zengin kıvamı vardır. Çok çabuk kurur ve su direnci kazanır.

Yüzey

Yeni astarlanmış, renkli ahşap koruyucu ile boyanmış ya da opak boya ile boyanmış dış cephe ahşap yüzeyler için tavsiye edilir. Korozyon koruması için demir ve metallerde, son kat olarak kullanılabilir. Metali uygun bir astar
ile astarlayın.

Ürün Bilgileri

Ambalaj Boyutu: 1 L (BAZ 0,9 L), 3 L (BAZ 2.7 L), 5 L (BAZ 4.5 L) ve 10 L (BAZ 9 L)
Baz Uygunluğu: Beyaz,-A-B-C-oksit kırmızı-oker. Bazlar renklendirilmeden kullanılmamalıdır. (White Base direkt kullanılabilir).
Renklendirme: Jotun Multicolor pigmentleri ile %10' kadar.
Renkler: White (beyaz) baz, renklendirilmemiş halde beyaz, direkt beyaz renk olarak kullanılabilir. Ön karışımlı renkler: Kırık beyaz
Parlaklık Derecesi: 20-30
Genel Tip: AMA (Alkid Modifiye Akrilik) Teknoloji ile üretilmiştir.
Katı Madde Oranı: 38 ± 2 Hacim %
Özgül Ağırlık: 1,24
Kullanıma Hazır Karışım İçin UOB (VOC): AB normlarına göre bu ürün için uçucu organik bileşik limiti (cat. A/d): 130 g/L 'dir. Bu ürünün içerdiği uçucu organik bileşik miktarı ise 80 g/L'dir.

Uygulama Bilgisi

Uyarılar


Boya filmi kuruyana kadar çiğlenme ve yağmur riski varsa boya uygulamayın. Farklı kazan numaralarına sahip ambalajlar beraber kullanılacaksa, kullanmadan önce birlikte karıştırılmalıdır. Karıştırma işlemi iyi bir şekilde yapılmalıdır. Köşeler ve planyalanmış yüzeye yeteri kadar boya uygulamak,uzun süreli dayanım sağlar. En az 3 kat (100 μm kuru film kalınlığı). Yangın korumalı kaplamanın boyanması sonucu tuz kusması ve boya filminde kalkmalar olabilir. Önceden katran veya mineral yağlar ile yapılan işlemler son katta renk değişimlerine neden olabilir. Bunun için test uygulaması gerçekleştiriniz. Tam kurumamış boya güneş ışığına maruz kalırsa kabarcık oluşturabilir. Nem nedeniyle oluşabilecek problemlere dikkat edin. Tam kurumamış boya filmi üzerine çiğ düşmesi izlere neden olabilir.

Uygulama Metodları

Fırça veya rulo. Havasız sprey kullanılabilir.

Airless Sprey Uygulaması İçin Temel Değerler

Meme Tipi: 0.46 mm (0.018")
Sprey Açı Dereceleri: 65°- 80°
Memedeki Basınç: 15-18 MPa (150-180 kg/cm²)

Ürün sprey uygulaması için inceltilebilir. İnceltici:su

Uygulama Sırasında Ortam Şartları

Boya filmi kuruyana kadar çiğlenme ve yağmur riski varsa boya uygulamayın. Uygulama sırasında hava ve yüzey sıcaklığı +5 °C'nin üstünde olmalıdır.

Her Kat İçin Tavsiye Edilen Kuru Film Kalınlığı

Kuru En düşük 40 µm
Kuru En Yüksek 50 µm
Islak En Düşük 90 µm
Islak En Yüksek 110 µm

Her Kat İçin Yayılma Oranı

Önerilen, planyalanmamış ahşap En düşük 10 m²/l
Önerilen, planyalanmamış ahşap En Yüksek 7 m²/l
Önerilen, planyalanmış ahşap En düşük 12 m²/l
Önerilen, planyalanmış ahşap En Yüksek 10 m²/l

Seyreltme

Seyreltmeyiniz. Yağlı bileşenler ile karıştırmayınız.

Boya Uygulama Ekipmanlarının Temizliği

Su ve JOTUN Penselrens ya da uygun deterjan.

Kuruma Süreleri

Kuruma zamanı sıcaklık değişimine, havadaki neme, rüzgara ve film kalınlığına bağlı olarak değişiklik gösterir.
 
Hava Sıcaklığı / Bağıl Nem %50 5 °C 15 °C 23 °C
Yüzey Kuruması 1.5 Saat 1 Saat 0.5 Saat
Üzerine Kat Uygulama, Minimum 6 Saat 3 Saat 2 Saat

Kullanım Talimatları

Yüzey Hazırlığı


Yüzey temiz, sağlam ve kuru olmalı: Keskin kenarları zımpara ile yuvarlatın. Yeni doğramayı montajdan önce ya da hemen sonra koruyun. Ham, korumasız, 4 haftadan fazla süredir bekletilen ahşapların temizliği için JOTUN Husvask kullanılmalı ve sert kıllı fırça ile fırçalanmalıdır. Önceden işlem görmüş ahşap JOTUN Kraftvask kullanılarak temizlenmelidir. Sert kıllı fırça ya da kazıma ile gevşek boya/renkli ahşap koruyucu ve ahşap liflerini uzaklaştırın. Parlak ve sert zeminleri zımparalayınız ya da JOTUN Kraftvask kullanınız.

Ön Hazırlık

JOTUN Sopp-og algedreper i kullanıcı talimatlarına göre uygulayın.

Astar

Ham ve yeni ahşap VISIR Oljegrunning pigmentert ile tek kat astarlanmalıdır. Hava ve yüzey sıcaklığı +5 °C'nin altında olduğu sıcaklıklarda VISIR Oljegrunning klar kullanılmalıdır. Astar, fırça ile iyi bir şekilde uygulanmalıdır.
Ahşabın uç noktalarına yaş üstü yaş olarak 3-4 kat uygulayınız.

Son Kat

Yeni planyalanmış doğrama: 3 x DEMIDEKK Ultimate tackfarg. Önceden işlem görmüş sert ahşap 2 x DEMIDEKK Ultimate tackfarg.

Depolama

Muhafaza ve nakil esnasında dondan koruyun. Ambalajı yukarı doğru tutun.

Atığın İmha Edilmesi

Sıvı boyalar,su borularına veya kanallara boşaltılmamalıdır. Onaylanmış yerel çevresel koruma statüsüne göre yapılmalıdır.

İç Ortam / Yayılım

Ürün dış cepheler için tavsiye edilir.

Yasal Uyarı

Bu belgedeki bilgiler, Jotun'un laboratuar testleri ve saha tecrübelerine dayanarak verilmiştir. Jotun ürünleri yarı mamul olarak değerlendirilir, fakat Jotun'un kontrolü dışındaki durumlarda da kullanılabileceğinden dolayı sadece ürünün kalitesi garantilenmektedir. Yerel yönetmelik ve piyasa gereksinimlerini karşılamak için üründe bazı değişiklikler uygulanabilir. Jotun, yayınladığı bilgileri önceden haber vermeden değiştirme hakkını saklı tutar.
 

Demidekk Ultimate Tackfarg Ahşap Boya Fiyatları


Demidekk Ultimate Tackfarg ahşap boya fiyatı almak ve VORTEX MİMARLIK ayrıcalıklarından faydalanmak için aşağıda bulunan iletişim formumuzu doldurabilir veya (216) 441 28 24 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.


Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.