Demidekk Ultimate Terrasslasyr

Demidekk Ultimate Terrasslasyr, su bazlı, alkid esaslı, yarı şeffaf renkli zemin verniğidir.

Örnek UygulamalarÜrün Tanımı

Tür


Yüksek kalitede, su bazlı alkid ahşap koruyucu.

Özellikler ve Faydalar

Tek kat uygulama ile ahşap zeminleri zorlu hava şartlarına karşı korurken uzun ömürlü renkler sunar. Ahşap yüzeyleri nem, çatlama, grileşme ve çürümeye karşı korur. Küf oluşumuna karşı dirençlidir. İyi bir penetrasyona
ve su itici etkiye sahiptir. Uygulama sonrası 1 saate kadar neme dayanım gösterir. Kullanım için gereken süre,kuruma süreleri.

Tavsiye Edilen Kullanım

Ahşap veranda, merdiven ve bahçe mobilyalarında kullanılabilir.

Yüzey

Mat ve transparan görünüm istenen yüzeyler için tavsiye edilir.

Ürün Bilgileri

Ambalaj Boyutu: 0,75 L (içerik 0,68 L), 3 L (içerik 2.7 L) ve 10 L (içerik 9 L)
Baz Uygunluğu: Sarı ve şeffaf baz.
Renklendirme: Bazlar Jotun Multicolor sistemi kullanılarak renklendirilmelidir.
Renkler: Numunelere göre.
Genel Tip Alkid emülsiyon.
Hacimce Katı Madde: 21 ± 2 Hacim %
Özgül Ağırlık: 1
Parlama Noktası: Kapalı kap: Uygulanmaz.
Kullanıma Hazır Karışım İçin UOB (VOC): AB normlarına göre bu ürün için uçucu organik bileşik limiti (cat. A/e): 130 g/L 'dir. Bu ürünün içerdiği uçucu organik bileşik miktarı ise 60 g/L'dir.

Uygulama bilgisi

Uyarılar


Farklı kazan numaralarına sahip ambalajlar beraber kullanılacaksa, kullanmadan önce birlikte karıştırılmalıdır. Karıştırma işlemi iyi bir şekilde yapılmalıdır. Renkli ahşap koruyucu, budaklara, ahşabın daha poröz kısımlarına
göre daha farklı nüfuz eder. Güzel bir renk dağılımı verir, ancak ahşaba fazla nüfuz etmemesi durumunda dayanımı düşük olacaktır. Sibirya melezçamı gibi az emici yüzeylerde ürünün ahşaba az nüfuz etmesi nedeniyle dayanıklılık az olur.

Uygulama Metodları

Tek başına fırça ya da rulonun fırça ile kullanımı önerilir. Bu ürün spray ile uygulamaya uygun değildir.

Boya Uygulama Ekipmanlarının Temizliği

Su ve JOTUN Penselrens ya da uygun deterjan.

Yayılma Oranı ve Film Kalınlığı

Tavsiye Edilen

Her kat için yayılma oranı (m²/liter) 6 - 10

Her kat için tavsiye edilen kuru film kalınlığı (μm): Boya filmi oluşturulmamalıdır.

Tiner

Ürün kullanıma hazırdır ve inceltilmemelidir.

Uygulama Sırasında Ortam Şartları

Direkt güneş ışığında, nemli havada ve düşük sıcaklıklarda uygulamadan kaçının. İlkbahar ve sonbaharda gece sıcaklığın düşmesi, yoğuşmaya ve renkli ahşap koruyucusunun matlaşmasına neden olur. 

Kuruma Süreleri

Yüksek nem ve düşük sıcaklık kuruma prosesini uzatacaktır.
 
Hava Sıcaklığı / Bağıl Nem %50 10 °C 15 °C 23 °C
Yüzey Kuruması 10 Saat 7 Saat 4 Saat
Kullanım için geçmesi gereken süre 24 Saat 18 Saat 12 Saat


Kullanım Talimatları

Yüzey Hazırlığı


Yüzey temiz, sağlam ve kuru olmalı: Yeni emrenye ahşap: 1-2 ay kuruması beklenmeli. Bakır tuzu akıntılarını (yeşil kristaller) sert kıllı fırça ile önceden uzaklaştırılmış olmalıdır. Su ile iyice durulayın (bahçe hortumu kullanın) ve kurumasına izin verin. Eski, emprenye ahşap: Aşınmış yüzeyler ham ahşaba varana kadar zımparalanmalı. Ham, yağlanmış ya da renkli ahşap koruyucu uygulanmış ahşaba, kullanım talimatlarına göre DEMIDEKK Terrassfix uygulanmalıdır. DEMIDEKK Terrassfix'in durulanmasında temiz su kullanımı önemlidir.

Son Kat

DEMIDEKK Terrasslasyr. Yüzey kuru iken sadece ince bir kat halinde uygulayın. Bir defada 1-2 levhanın uzunluğu kadar ürünü uygulayın. Fazlalığı tiftiksiz pamukla uzaklaştırın. Ahşaba penetre olması için tasarlanmıştır ve yüzeyde kalın bir filmin oluşturmaması sağlanmalıdır. İyi bir sonuç almak için, önceki alanın üstüne fırçalama yapılması önerilir.

Bakım

Deckleri JOTUN 2-i-1 Husvask og Træ- og Murrens ile her yıl temizleyin. (kirleri uzaklaştırır ve rengi tazeler).

Depolama

Muhafaza ve nakil esnasında dondan koruyun. Ambalajı yukarı doğru tutun.

Atığın İmha Edilmesi

Sıvı boyalar, su borularına veya kanallara boşaltılmamalıdır. Onaylanmış yerel çevresel koruma statüsüne göre yapılmalıdır.

Yasal Uyarı

Bu belgedeki bilgiler, Jotun'un laboratuar testleri ve saha tecrübelerine dayanarak verilmiştir. Jotun ürünleri yarı mamul olarak değerlendirilir, fakat Jotun'un kontrolü dışındaki durumlarda da kullanılabileceğinden dolayı sadece ürünün kalitesi garantilenmektedir. Yerel yönetmelik ve piyasa gereksinimlerini karşılamak için üründe bazı değişiklikler uygulanabilir. Jotun, yayınladığı bilgileri önceden haber vermeden değiştirme hakkını saklı tutar.
 

Demidekk Ultimate Terrasslasyr Boya Fiyatları


Demidekk Ultimate Terrasslasyr zemin vernik boya fiyatı almak ve VORTEX MİMARLIK ayrıcalıklarından faydalanmak için aşağıda bulunan iletişim formumuzu doldurabilir veya (216) 441 28 24 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.


Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.