Yatak Odası Nasıl Boyanır

yatak odası boyama

Yatak odaları çok kişisel bir alandır, bu nedenle bu alan kişiliğinizi yansıtmalı ve size yaratıcı yeteneklerinizi serbest bırakma özgürlüğü vermelidir.

Duvarlar tuvalinizdir ve seçilen boya rengi odanın ruh halini belirler. Yaptığınız renk seçimini tamamlayan ve elde etmek istediğiniz görünümü yansıtan parçalarla donatın.

Odanızın renk düzenini belirleyerek başlayın!

Yatak odanız ve evinizin diğer tüm odaları için Jotun iç cephe boya ürünlerimizi inceleyin ve daha fazla renk ilhamı için Jotun boya kataloğumuzu ziyaret edin. 

Yatak odanız için seçeceğiniz renkler ferah, iç açıcı ve uyumlu olmalıdır. Yatak odanız için beyaz, bej, krem, gök mavisi, açık kahve, gri gibi pastel renkleri tercih edebilirsiniz. Dilerseniz renk seçimi için bizi arayabilirsiniz, boya uzmanlarımız size renkler ve boyalar hakkında bilgi vermekten mutluluk duyacaktır. 
 

Yatak Odası Boyamaya Hazırlık


Havalandırma ve kuruma süresini artırmak için odadaki pencereleri açın. Profesyonel sonuçlar için, duvarları boyamaya hazırlamak en iyisidir. Daha fazla ipucu için boya öncesi duvar temizliği yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Adım 1: Odadan çıkarılamayan eşyaların üzerini geniş bir bez veya naylonla örtün.

Adım 2: Bağlantı parçalarını ve etrafta boyanması ve zor olabilecek tüm kenarlara maskeleme bandı uygulayın.

Adım 3: Boyamaya tavanlarla başlayın. Size rehberlik etmesi için tavan nasıl boyanır yazımızı okuyun.

Adım 4: Tavanlar bittiyse şimdi duvarları boyama zamanı. Bir boya fırçasıyla kenarları keserek başlayın - kesme işlemi, rulo için çok dar olan alanları boyamak için bir boya fırçası kullanmaktır. Bu bölüm hassasiyet gerektirir, bu yüzden güzel ve temiz bir yüzey elde etmek için zaman ayırın. Fırçanıza fazla boya almanıza gerek olmadığından, damlamasını önlemek için küçük bir kaba küçük bir boya dökmeyi deneyin.

Adım 5: Şimdi daha büyük alanları bir rulo kullanarak doldurmanız gerekiyor. Boyayı M veya W hareketiyle uygulayın. Düzgün olmayan bir yüzeyden kaçınmak için damlaları hemen yaymanız gerekir. Şimdi boyanın kurumasını bekleyin.

İpucu: Herhangi bir odayı boyarken, her zaman yukarıdan aşağıya boyamanızı öneririz.

Önerilen Makale: Boya malzemeleri, boya teknikleri ve uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için apartman dış cephe boyama fiyatları sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Adım 6: İkinci kat için boyama işlemini 5. adımda yaptığınız gibi tekrarlayın. Maskeleme bandını çıkarın ve tamamen kurumasını bekleyin.


Bu aşamalar için yeterli zamanınız yoksa tüm boya uygulamalarınız için (216) 441 28 24  numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz. Evinize özel boya ve malzeme seçiminden başlayarak boya uygulamasının tüm aşamalarını birlikte planlayalım!


 
Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.