Evi Geniş ve Dar Gösteren Renkler


Renklerle bir mekanı daha büyük gösterebilir miyim? 

Mekanları renklerle daha geniş ya da daha küçük göstermek mümkün. Mavi ve yeşil tonlar bir mekanı olduğundan daha ferah ve geniş gözükmesini sağlar. Dolayısıyla da Nordic Breeze ya da Minty Breeze gibi pastel mavi ve yeşil tonlarını kullanırsanız, mekanınızın olduğundan daha geniş ve ferah algılanmasını sağlayabilirsiniz. 

Aynı şeyler dar ve uzun koridorlar için de geçerlidir. Uzun ve dar alanları pastel mavi ve yeşil tonları ile boyadığınız zaman bu alanlar olduğundan daha geniş algılanacaktır ve dolayısıyla daha ferah bir ortam yaratmak mümkün olacaktır.

Bunun tersini elde etmek isterseniz, yani bir mekanı olduğundan daha küçük göstermek isterseniz, o zamanda da sıcak renkleri kullanabilirsiniz. İçerisinde sarı olan tonları ya da doğrudan sarı tonları kullandığınızda, bir mekan hem daha küçük gözükecektir hem de daha sıcak ve samimi bir ortam oluşacaktır. 

 
Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.